Nešiojamų kompiuterių gamintojai kainas gali mažinti, atsisakydami Windows 8


Lenovo-Win8-Notebook

Industrinių šaltinių, kuriuos cituoja puslapis DigiTimes, teigimu, kai kurie didieji nešiojamų kompiuterių gamintojai, įskaitant sparčiai savo „raumenis“ auginančią kinų kompaniją Lenovo, ketina padidinti savo tiekiamos produkcijos be operacinės sistemos dalį. Tai turėtų leisti patraukti daugiau vartotojų į savo pusę, kadangi tokiu atveju būtų sumažinta produkcijos kaina.

Gamintojai tikėjosi, kad su Windows 8 pasirodymu asmeninių kompiuterių pirkėjų ratas padidės, tačiau šios viltys buvo skaudžiai sudaužytos. Vieninteliu paklausa didinančiu aspektu kompanijos mato kainos mažinimą, tačiau čia laviruoti tampa vis sunkiau. Taigi kad tiekimas būtų padidintas, gamintojai nusprendė nediegti Windows 8, o nešiojamus kompiuterius pardavinėti be operacinės sistemos.

Galima pažymėti, kad nešiojami kompiuteriai be gamykliškai įdiegtos operacinės sistemos buvo tiekiami ir anksčiau, tačiau tai buvo labai ribotos partijos, juo labiau, kad ir Microsoft įtaka buvo gana stipri. Dabar gi rinkoje situacija tokia, kad kiekvienas doleris svarbus. Nešiojamų kompiuterių be Windows 8 kaina mažmeninėje rinkoje gali būti iki $70 mažesnė, nei su Microsoft OS. Tvirtinama, kad to užtenka, jog būtų galima patraukti tų vartotojų dėmesį, kurie labai jautriai reaguoja į kainą.

Savo ruožtu, kompanija Lenovo tokius nešiojamus kompiuterius pagrinde ketina pardavinėti gimtojoje Kinijoje, kurioje piratavimo lygis ir taip yra vienas aukščiausių pasaulyje, tad gamykliškai įdiegta operacinė sistema šioje šalyje dažnai laikoma pinigų švaistymu. Vis tik Lenovo pavyzdžiu gali pasekti ir kitos kompanijos, kurios norės išlikti konkurencingos, o tai dar labiau padidins nešiojamų kompiuterių be OS kiekį.

Savo ruožtu, Windows 8 nesėkmės skatina Microsoft spartinti darbus prie naujų operacinių sistemų be jų atnaujinimų. Teigiama, kad dar šiemet turėtų pasirodyti Windows Blue, kuri turėtų tapti savotišku Windows 8 atnaujinimų paketu (Service Pack), tuo tarpu 2014 metų lapkričio mėnesį gali debiutuoti jau Windows 9 – pilnavertė operacinė sistema, kurioje turėtų būti ištaisytos tos klaidos, dėl kurių nuolat kritikuojama Windows 8.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos