Nešiojami kompiuteriai su sensoriniu ekranu atpigs ne daugiau kaip 10%


windows-8-touchscreen-laptop

Iš karto keletas šaltinių šią savaitę pranešė, kad kompanija Microsoft priėmė sprendimą stimuliuoti nešiojamų kompiuterių su sensoriniais ekranais gamintojus, o tam bus panaudota gana agresyvi Windows 8 nuolaidų programa, kuri smarkiai atpigins tiek pačią operacinę sistemą, tiek ir naują biuro programų paketą Office 2013. Tikimasi, kad jau šių metų viduryje šios priemonės leis panašius mobilius kompiuterius atpiginti, o kartu padaryti patrauklesniais eiliniam vartotojui.

Puslapis DigiTimes, tradiciškai remdamasis savo anoniminiais šaltiniais iš kompiuterių komponentų gamintojų, teigia, kad pirkėjai galės sutaupyti ne daugiau kaip 10%, pirkdami nešiojamą kompiuterį, kuris turi sensorinį ekraną ir operacinę sistemą Windows 8, jei korporacijos Microsoft nuolaidų programa iš tikrųjų įsigalios. Savo ruožtu, pigūs nešiojami kompiuteriai su šiuo funkcionalumu gali atpigti dar labiau – iki 20%.

Antra vertus, net ir esant panašioms nuolaidoms, nešiojami kompiuteriai su sensoriniu ekranu daugumos nešiojamų kompiuterių gamintojų asortimente sudarys ne daugiau kaip 20%, teigia ekspertai. Dabar gi šis rodiklis apskritai neviršija 10%, o didžiausia paklausa pasižymi tokių kompanijų produkcija, kaip ASUS ir Acer. Rinkos analitikų nuomone, jei kaina sudarytų maždaug $500, tai būtų žymus stimulas nešiojamų kompiuterių su sensoriniu ekranu populiarumui didėti, tačiau vartotojų inertiškumas, kalbant apie darbą su Windows sąsaja, gali būti ribojančiu faktoriumi – vartotojams vis dar reikia priprasti, kad Windows taip pat gali būti sensorinė.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos