Nokia pripažino prisibijanti Microsoft išmaniojo telefono Surface


Nokia-smartphones-presentation

Suomių kompanija Nokia ir jos generalinis direktorius Stephen Elop asmeniškai dar praėjusiais metais kalbėjo, kad būtų visai įdomu pamatyti savo strateginio partnerio Microsoft bandymą išleisti firminį išmanųjį telefoną Surface su Windows Phone 8: neva tai galėtų sustiprinti Windows Phone ekosistemą, kuri šiuo metu smarkiai nusileidžia dabartiniams rinkos grandams Android ir iOS. Antra vertus, laikai keičiasi, ir kalbos apie partnerį gali keistis ne į tokią optimistinę pusę.

Štai visai neseniai Nokia oficialiai pripažino, kad Microsoft tikrai gali išleisti savo nuosavą išmanųjį telefoną, o šis gali kelti suomiams tokią pačią grėsmę, kaip ir konkurentų sprendimai: „Microsoft gali priimti strateginį sprendimą ir pakeitimus, kurie mums gali būti kenksmingi. Šalia planšetinio kompiuterio Surface, pavyzdžiui, Microsoft gali praplėsti savo strategiją, pradėdama prekiauti kitais mobiliais įrenginiais, įskaitant firminius išmaniuosius telefonus. Tai gali lemti situaciją, kai Microsoft susikoncentruos ties savo įrenginių kūrimu, silpnindama kitų gamintojų mobilių įrenginių, dirbančių su Windows Phone platforma, palaikymą, tame tarpe ir Nokia“.

Reikia pripažinti, kad kompanija Nokia visuomet stengėsi būti diplomatiška, o tokių žodžių Microsoft atžvilgiu visuomet vengė. Visa tai leidžia manyti, jog dabar Nokia vadovybė išmaniojo telefono Surface išleidimo galimybę laiko visiškai realia. Suomių kompanija pripažįsta tai kaip naują pavojų, juo labiau, kad Microsoft gali sumažinti investicijas į Windows Phone arba netgi nutraukti mobilios platformos plėtrą, viską perimdama į savo rankas, kaip tai šiuo metu daro kompanija Apple.

Nokia kartu pažymi, kad „jei Microsoft sumažins investicijas į šią operacinę sistemą arba nutrauks jos plėtrą, panašūs aktai turės neigiamos įtakos ir mūsų strategijai išmaniųjų telefonų atžvilgiu“. Vis tik ekspertai ir analitikai sutinka, kad toks scenarijus yra labai mažai tikėtinas, tuo tarpu išmaniojo telefono Surface pasirodymas yra kur kas realesnis.

Galima priminti, kad gandai apie Microsoft išmanųjį telefoną Surface viešumoje pasirodė 2012 metais, tačiau tuomet pats programinės įrangos tokį variantą minėto kaip atsarginį planą. Dabar gi kalbama, kad Microsoft darbuojasi prie ankstyvųjų išmaniojo telefono Surface konceptų ir spręs, kaip jie galėtų atrodyti vizualiai. Nors programinės įrangos gigantas sukuria daugybę prototipų, kurie taip ir nepasiekia rinkos, vis tik bet kokie darbai, susiję su Nokia veikla, kelia nerimą suomių partneriams.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos