Intel Haswell ir Windows Blue leis nešiojamiems kompiuteriams veikti ilgiau


win8-notebook

Ne taip daug laiko praėjo nuo to momento, kai buvo pristatyta operacinė sistema Windows 8, tuo tarpu kompanija Microsoft jau aktyviai dirba prie projekto, kuris žinomas kodiniu pavadinimu Windows Blue. Įvertinti pakeitimų apimtis, kurias programinės įrangos gigantas planuoja įdiegti į būsimą sprendimą, kol kas įvertinti labai sunku, tačiau įvairūs šaltiniai sutinka, kad Windows Blue bus pristatyta jau šių metų vasarą.

Naujienų portalas CNet, remdamasis informuotais šaltiniais, teigia, kad naujoji operacinė sistema (arba atnaujinimų paketas, kaip ją linkę vadinti kai kurie ekspertai) leis padidinti mobilių kompiuterių autonominio darbo laiką, ypač energetinis taupumas bus matomas tuose kompiuteriuose, kuriuose bus įdiegti naujausi Intel procesoriai su Haswell mikroarchitektūra. Priminsime, kad šie turėtų debiutuoti birželio pradžioje.

Kaip jau žinome, kuriant Haswell mikroarchitektūra, kompanija Intel labiausiai akcentavo ne maksimalų produktyvumo lygį, tačiau didžiausią energetinį efektyvumą. Pavyzdžiui, Haswell procesoriai pasiskolins iš taupių Atom procesorių kai kuriuos darbo režimus (S0ix), kurie turėtų būti efektyviai išnaudojami ir Windows Blue – šiuo atveju reikės gana glaudaus kūrėjų bendradarbiavimo, tuo tarpu tokio žingsnio privalumai galės pasinaudoti tiek Intel, tiek ir Microsoft, kurios bando sparčiai didinti savo rinkos dalis mobilių įrenginių segmente.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos