nVidia neteko didžiausio savo mobilių procesorių Tegra 3 užsakovo


Planšetinis kompiuteris Google Nexus 7 (wired.com nuotrauka)

Planšetinis kompiuteris Google Nexus 7 (wired.com nuotrauka)

Turbūt niekam ne paslaptis, kad rinkoje esančio planšetinio kompiuterio Google Nexus 7 pagrindu tapo kompanijos nVidia mobilus procesorius Tegra 3, turintis keturis skaičiavimų branduolius su Cortex-A9 architektūra ir GeForce grafiniu adapteriu.

Kompiuterinių komponentų tiekėjų, kuriuos cituoja puslapis DigiTimes, teigimu, kompanija Google ir jos partneris – kompanija ASUS – ruošiasi antros kartos planšetinio kompiuterio Nexus 7 debiutui. Pastarasis turėtų gauti ne tik didesnės raiškos ekraną (kalbama apie Full HD), tačiau ir naują aparatinę platformą. Ir kompanijai nVidia šį kartą tikrai nepasisekė, kadangi jos senąjį procesorių Tegra 3 pakeis ne naujasis Tegra 4, o konkurento Qualcomm sprendimas. Preliminariais duomenimis, nVidia tai reiškia maždaug 8 mln. procesorių užsakymo netektį per 2013 metus.

2012 metais, šaltinių teigimu, nVidia pavyko realizuoti daugiau nei 10 mln. Tegra 3 procesorių, tuo tarpu iš jų 6 mln. buvo nupirkta kompanijos Google, kuri juos įdiegė į planšetinius kompiuterius Nexus 7. Likusi dalis buvo skirta kompanijoms Lenovo, Acer, taip pat neįvardintiems kinų gamintojams.

Ekspertų teigimu, nVidia procesorių atsisakymo priežastimi tapo ne kaina, kadangi Qualcomm procesoriai kainuoja tiek pat. Turbūt labiausiai tikėtina priežastimi galima laikyti komunikacinių galimybių trūkumą Tegra procesoriuose. Nors nVidia jau anonsavo SoC mikroschemą Tegra 4i su integruotu 4G LTE modemu, tačiau jos tiekimas prasidės vėliau nei pasirodys antros kartos Nexus 7, kurio debiutas suplanuotas gegužės mėnesį.

4 komentarai (-ų)

 1. Saulius parašė:

  Ar cia ne klaida padaryta… Gi nexus 7 naudoja tegra 3 o ne 4 versija.

  • Fingerling parašė:

   Tai būtent taip ir rašo, kad Tegra 3 pakeis ne Tegra 4, o Qualcomm.

   • Saulius parašė:

    Nenusisnekek jai nematei kas parasyta, dabar jau pataisyta 🙂

    O siap del klaidu, butu patogiau kad butu galimybe kazka is valdzios informuoti, o ne komentuose rasyti del klaidu ar pns.


Kitos kategorijos naujienos