nVidia ruošia „apipjaustytą“ GTX Titan (GK110) versiją


GTX-Titan

Kompanija nVidia šių metų vasario mėnesį pristatė vaizdo plokštę GeForce GTX Titan su grafiniu procesoriumi GK110, kuris kompanijos atstovų vadinamas „greičiausiu pasaulyje“. Dabar pranešama, kad greitu metu pasaulį išvys dar viena GK110 vaizdo plokštė.

GeForce GTX Titan gali pasigirti 7 mlrd. tranzistorių, 2688 CUDA branduolių bei 6 GB GDDR5 operatyvios atminties, kurią su grafiniu procesoriumi jungia 384 bitų magistralė. Teigiama, kad produktyvumas siekia 4,5 TFLOPs (trilijonus operacijų su plaukiojančiu kableliu per sekundę), skaičiuojant vieno skaičiaus po kablelio tikslumu, ir 1,3 TFLOPs, skaičiuojant dvigubu tikslumu.

Ruošiamas debiutui naujokas, kaip tvirtinama, gaus 2496 CUDA branduolius ir 5 GB GDDR5 operatyvios atminties su 320 bitų magistrale. Tai bus „apipjaustytas“ GK110 variantas, kuris leis kartu sumažinti ir kainą. Priminsime, kad dabar GeForce GTX Titan kaina sudaro apie 1000 JAV dolerių, o už tiek galima įsigyti kelias Radeon HD 7970, kurios savo sparta vis tik lenkia nVidia flagmaną.

Prognozuojama, kad nVidia naujokas rinkoje pasirodys šių metų III ketvirtyje, greičiausiai, liepos arba rugpjūčio mėnesį.

Priminsime, kad kompanija nVidia yra trečiu pagal dydį grafinių procesorių tiekėju. 2012 metų IV ketvirtyje kompanija užėmė 16,9% pasaulinės rinkos, o tai daugiau nei 2011 metų IV ketvirtyje, kai rinkos dalis sudarė 15,7%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos