Kontraktiniams gamintojams iš planšetinių kompiuterių daug uždirbti nepavyksta


woman-holds-asus-tablet-with-win8

Šiuo metu žinomi keli kontraktinės gamybos modeliai – OEM ir ODM. Jei pirmuoju atveju kompanija tik išleidžia produktą pagal dokumentaciją, kurią gavo iš užsakovo, taigi antruoju atveju kompanija dar ir projektuoja pagal užsakovo pageidavimus patį įrenginį. Nešiojami kompiuteriai ir planšetės dažnai gaminamos būtent pas ODM kompanijas, tačiau planšetinių kompiuterių atveju gamintojams nėra jau tiek daug galimybių užsidirbti, teigia taivaniečių puslapis DigiTimes.

Šaltinių teigimu, jei už kiekvieną sukurtą ir išleistą nešiojamą kompiuterį kontraktinis gamintojas gauna $13-20, tai planšetinių kompiuterių atveju šis rodiklis sumažėja iki $9-10. Visa tai dėl to, kad planšetiniai kompiuteriai yra paprastesni savo konstrukcija, jie turi mažiau komponentų.

Antra, neretai užsakovai reikalauja naudoti atitinkamas komplektuojančias dalis, kurias gamintojas priverstas įsigyti ne pačiomis palankiausiomis sąlygomis. Be to, užsakovų nuolatinis noras gainiotis mažiausios planšetinių kompiuterių savikainos palieka labai mažai galimybių šių įrenginių gamintojams. Konkurencija atitinkamame segmente taip pat verčia ODM žaidėjus mažinti savo paslaugų kainas, kad galėtų geriau konkuruoti dėl užsakovų.

Tokiu būdu, gauname tarsi uždarą ratą: paklausos kritimas verčia ODM gamintojus atsisakyti nešiojamų kompiuterių gamybos tomis apimtimis, kurios buvo anksčiau, o persiorientavimas į planšetinių kompiuterių gamybą nesuteikia galimybių pakankamai užsidirbti. Belieka tik tikėtis, kad kol planšetinių kompiuterių rinka auga, žemą pelno maržą galima kompensuoti dideliais gamybos kiekiais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos