P. Korėja ruošiasi ginti savo virtualią erdvę nuo Š. Korėjos atakų


kim-jong-un-2013

Š. Korėjos lyderis Kim Jong Unas stebi prieš prieš P. Korėją vykdomą ataką. „Turbūt kibernetinė“, – pagalvojo Štirlicas.

Po neseniai įvykusių branduolinių bandymų, kuriuos įvykdė oficialus Pchenjanas, taip pat grėsmių iš Š. Korėjos pusės, susijusių su pietų kaimyno P. Korėjos ir JAV kariniais bandymais, Seulas oficialiai pareiškė, jog labai atidžiai seks savo kibernetinę erdvę. Visa tai reikalinga tam, kad būtų galima laiku atremti Š. Korėjos rengiamas virtualias atakas.

Portalas Softpedia, kuris cituoja leidinį The Korea Times, pranešė, kad įspėjimo apie pavojų skaitmeninėje erdvėje  sistema P. Korėjoje turi penkis balus, tuo tarpu dabartinė situacija įvertinta keturiais balais. Visa tai reiškia, kad Seulas nuo šiol visą parą atliks nacionalinių komunikacinių tinklų monitoringą, o pasirengimas nenumatytiems atvejams neturės precedentų.

Be to, P. Korėjoje besidarbuojanti Ryšių komisija paprašė šios šalies Interneto vartotojų patikrinti, ar jų antivirusinės programos stacionariuose ir nešiojamuose kompiuteriuose yra aktualios versijos ir su naujausiomis duomenų bazėmis, o taip pat paprašė pranešti apie bet kokį įtartiną aktyvumą Internete organizacijai Korea Internet and Security Agency (KISA), kuri ir koordinuos visus veiksmus galimo kibernetinio išpuolio metu.

Taip pat galima paminėti, kad tokie Š. Korėjos grasinimai nėra pirmi, tačiau atsižvelgiant į tai, kad Jungtinės Tautos įvedė naujas sankcijas po praėjusių branduolinių bandymų, tikėtina, kad komunistinis Pchenjanas gali imtis realių veiksmų, juolab kad susitarimas laikytis taikos jau atšauktas, o tai kvepia ne tik virtualiomis, tačiau ir tikromis karinėmis atakomis.

Reikia pažymėti, kad Š. Korėja dar praėjusių metų viduryje atakavo pietų kaimyno virtualią erdvę. Tuomet buvo pasirinktas gana originalus būdas: tuomet į P. Korėją buvo importuota nemažai kompiuterinių žaidimų diskų, kurie buvo užkrėsti Trojos arkliais. P. Korėjos žaidėjų kompiuteriai, aišku, buvo užkrėsti virusais ir paversti „zombiais“, vėliau sujungti į botnet tinklą, kuris įvykdė DDoS ataką prieš vieną iš oro uostų. Dar anksčiau buvo bandoma trikdyti GPS signalą, kuris turėjo apsunkinti P. Korėjos jūros ir oro transporto kontrolę.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos