PC operacinių sistemų rinka: senas draugas geriau nei du nauji?


Šių metų vasario mėnesio statistika rodo, kad tarp asmeniniams kompiuteriams skirtų operacinių sistemų lyderio pozicijas užima Windows 7, kuriai tenka 44,55% rinkos. Rezultatas, kaip ir buvo galima tikėtis, gana nuspėjamas. Tačiau turbūt įdomiausia tai, kas yra antroje vietoje?

Čia galima ilgai negalvoti, kadangi atsakymas yra visai logiškas – Windows XP. Šia operacine sistema iki šiol naudojasi 38,99% vartotojų. Nuo 2012 metų balandžio mėnesio, kai Microsoft paskelbė apie tikslią datą, nuo kurios jau nebebus palaikoma ši operacinė sistema (tai įvyks 2014 metais), Windows XP populiarumas nukrito 7,09%. Tuomet Windows 7 daliai teko 38,67%, taigi grasinimai „valanda X“ šiokių tokių rezultatų davė. Vis tik Windows XP populiarumo mažėjimo tempai galėtų būti ir didesni.

Windows-7-Is-Still-the-Number1

Ekspertų teigimu, toks didelis daugiau nei dešimtmetį skaičiuojančios operacinės sistemos populiarumas ir nenoras mažinti savo rinkos dalies jau kitais metais gali suteikti hakeriams galimybę vykdyti tikrai plataus masto atakas, kadangi saugumo sistemos atnaujinimų jau nebebus kuriama. Nemažai kompanijų mano, kad joms pavyks susitarti su Microsoft, kad palaikymas būtų pratęstas atskiru susitarimu. Vargu, ar tai bus įgyvendinama praktikoje, todėl jei Windows XP ir toliau liks populiari, nuo kibernetinių nusikaltėlių gali nukentėti ir kitų sistemų savininkai.

Operacinės sistemos Windows 8 rinkos dalis lėtai, tačiau didėja: lyginant su 2012 m. spalio mėnesio rodikliais (1,09%), dabar operacinė sistema įdiegta jau į 2,67% asmeninių kompiuterių (vasario mėnesio duomenys). Kai kurie analitikai tokius lėtus ekspansijos tempus aiškina didelėmis Windows 7 atsargomis, kurias būtina realizuoti, kad scena būtų atlaisvinta naujai sistemai.

Beje, Microsoft dar teks aplenkti ir po Windows XP pasirodžiusią Windows Vista, kuriai tenka 5,17% rinkos. Aišku, jei lygintume naujojo Microsoft kūrinio rodiklius su Mac OS X v10.8 (2,61%), v.10.6 (1,97%) ir v10.7 (1,93%), o juo labiau su Windows 98 (0,01%), dabartinės operacinės sistemos Windows 8 reikalai, matyt, klostosi ne taip jau ir prastai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos