IDC planšečių kompiuteriais nelaiko, tačiau PC rinkai nuo to ne lengviau


2012 metais pirmą kartą per paskutinius dešimt metų asmeninių kompiuterių rinka susitraukė. Aišku, priklausomai nuo kompanijos ir įvairių analitikų, skaičiavimai skiriasi. Pavyzdžiui, IDC ekspertų teigimu, globali PC rinka per praėjusius metus susitraukė 3,7%. Per metus kažkas kažko nepardavė, kažkas kažko nenupirko, taip pat buvo šaltai sutikta ir Microsoft operacinė sistema Windows 8…

Tiesa, situacija 2013 metais turėjo pakrypti priešinga linkme, taigi bent nedidelio augimo vis tik galima tikėtis. Tačiau nespėjo baigtis I ketvirtis, o analitikai jau puolė kalbėti apie blogėjančią situaciją. Ta pati kompanija IDC savo naujoje ataskaitoje pranešė, kad 2013 m. vėl laukia asmeninių kompiuterių rinkos susitraukimas – tik dabar jau 1,3%.

idc-pc-shipments-2012-2017

Tokio pesimizmo priežastimi tapo kompiuterinių sistemų pardavimai 2012 metų IV ketvirtyje. Pastarasis laikotarpis parodė, kad PC rinkos nuosmukis sudarė 8,3%, ir tai per patį išpardavimų laikotarpį! Ką jau  bekalbėti apie I ketvirtį, vasarą… Bloga praėjusių metų antra pusė rikošetu smogs ir 2013 metų pradžiai, o kartu kaip aidas nuskambės šių metų antroje pusėje. Tiesa, analitikai tikis, kad Windows 8 po truputį užkariaus vartotojų širdis. Bent jau nutraukusi Windows XP palaikymą, Microsoft daugelį privers pagalvoti apie operacinės sistemos keitimą, tuo tarpu ko nors geresnio nei Windows 8, greičiausiai, nieko pasiūlyta nebus.

Papildomai negatyvių naujienų sklinda iš Azijos. Vilčių, kad padėtį pagerins besivystančios rinkos, tampa vis mažiau. Beje, Kinija griežtina vidaus išlaidų politiką, o tai sumažins šalies BVP. Tai tiesiogiai paveiks ir asmeninių kompiuterių rinką Azijos regione. Savo ruožtu, iš išsivysčiusių šalių rinkų tikėtis apskritai nėra ko – čia stebima ištisinė krizė. Jei pasaulinei PC rinkai šie metai bus antri iš eilės nuopuolio metai, tai Vakarų rinkoms neigiamas augimas bus treti metai iš eilės. Pavyzdžiui, JAV 2012 m. IV ketvirtis buvo 6,5% prastesnis, tuo tarpu per visus metus – 7,6%.

Beje, apie planšetinius kompiuterius. IDC specialistai niekaip neleidžia jų įvardinti pilnaverčiu kompiuterių pakaitalu, tačiau jie kelia tiesioginę grėsmę. Vartotojai už planšetinius kompiuterius „balsuoja“ savo pinigais, atiduodami pirmenybę mobilumui, o ne funkcionalumui ir dideliam produktyvumui. Ir ką nors įrodyti čia neįmanoma, kadangi vartotojo garsiai išreikštas „noriu“ argumentams nepasiduoda.

Iš esmės, dabar asmeninių kompiuterių rinkos augimo perspektyvą analitikai nukelia į 2014 ir 2015 metus, tuo tarpu 2016 ir 2017 metais augimo tempai vėl lėtės. Apskritai 2017 metais kompiuterių tiekimo augimo tempai žada augti procentų vienetinėmis dalimis per metus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos