Net ir sumažinus Windows 8 kainas, populiarumo padidinti nepavyksta


steve-ballmer-presents-windows-8

Supratusi, kad operacinė sistema Windows 8 nesugebėjo stumtelėti mobilių kompiuterių pardavimų į viršų, kaip to tikėjosi absoliuti dauguma OEM gamintojų, programinės įrangos gigantas Microsoft nusprendė nešiojamų kompiuterių, planšečių ir hibridinių įrenginių gamintojams pasiūlyti nuolaidas licencijoms, rašo taivaniečių puslapis Digitimes. Šaltinių teigimu, vietoje dabartinių $80-120 už vieną operacinės sistemos licenciją kompiuterių gamintojai turės mokėti tik $20-30. Vis tik nežiūrint į korporacijos Microsoft pastangas, susidomėjimas nauja programine platforma ir toliau išlieka nedidelis.

Kai kurie kompiuterių industrijos žaidėjai pažymi, kad nei operacinė sistema Windows 8, nei naujausi Intel sprendimai Haswell pavidalu nesugebės aktyviai stimuliuoti įklimpusios „stagnacijos pelkėje“ asmeninių kompiuterių rinkos, kuris po truputį traukiasi, spaudžiamas žaibiškai augančio planšetinių kompiuterių segmento, o kartu gauna nemažai smūgių į nugarą ir iš išmaniųjų telefonų rinkos, kadangi šie mobilūs įrenginiai pakankamai funkcionalūs, kad galėtų patenkinti būtiniausius eilinio vartotojo poreikius. Kai kurių nešiojamų kompiuterių gamintojų teigimu, mobilių asmeninių kompiuterių paklausa 2013 metais sumažės net 15%, nors analitikai iš IDC anksčiau kalbėjo apie ne tokį didelį rinkos smukimą.

Windows 8 šiuo metu negali pasigirti gaunanti daug komplimentų. Atvirkščiai, tenka sulaukti kritikos ne tik iš vartotojų, bet ir artimiausių partnerių. Štai visai neseniai Samsung pareiškė, kad nelabai patenkinta ir komercine Windows 8 sėkme – kompanijos atstovas netgi pareiškė, jog naujoji operacinė sistema nė kiek ne geresnė nei Windows Vista. Kiti Microsoft partneriai taip pat nelabai patenkinti ne tik Windows RT, tačiau ir Windows 8, iš kurios buvo tikimasi, kad ši taps mažų mažiausiai asmeninių kompiuterių rinkos gelbėtoja.

Savo ruožtu, vartotojai nepatenkinti tuo, kas buvo akivaizdu dar preliminarių Windows 8 versijų pasirodymo metu – viena iš problemų yra tradicinio Start meniu nebuvimas, pasirinkus įprastą Windows darbalaukio aplinką. Kitas dalykas – tai negalėjimas operacinei sistemai pasikrauti tiesiai į tradicinį darbastalį (tenka nuolat susidurti su „plytelių“ pilna Modern sąsaja, kuri dažniausiai yra visiškai beprasmiška tradiciniuose asmeniniuose kompiuteriuose).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos