Sony PlayStation 4 palaikys technologijas Nvidia PhysX ir APEX


Nvidia-green

Kompanija nVidia pranešė, kad ne taip seniai anonsuota naujos kartos žaidimų konsolė PlayStation 4 palaikys tokias firmines technologijas, kaip PhysX ir APEX. Kompanijos specialistai jau dirba prie plataus spektro platformų, įskaitant asmeninius kompiuterius, žaidimų konsoles ir mobilius įrenginius. Tai reiškia galimybę dirbti su skirtingų architektūrų procesoriais, o taip pat nVidia grafiniais adapteriais, pradedat GeForce 8 serija.

Pastarosios nVidia technologijos skirtos realizmui žaidimuose padidinimui, stimuliuojant fizikines sąveikas tarp įvairiausių objektų, kietų daiktų, skysčių ir t.t. Technologija APEX, kaip teigiama oficialiame pranešime spaudai, praplečia PhysX galimybes, padidinant vizualių efektų kiekybę ir kokybę, pavyzdžiui, kai vykdomas aplinkos griovimo procesas, o visame tame dalyvauja žaidimo herojus.

Nvidia statistika rodo, kad PhysX galimybėmis jau pasinaudojo daugiau nei 10 tūkst. kūrėjų daugiau nei 150 žaidimų. Iš žymiausių galima paminėti tokius projektus, kaip Borderlands 2, Batman Arkham, Metro 2033 ir Mirror’s Edge. Tiesa, kol kas PlayStation 4 skirtų žaidimų, palaikančių minėtas nVidia technologijas, dar nėra pristatyta. Priminsime, kad naujos kartos Sony konsolė naudoja pagrindinio nVidia konkurento aparatinę platformą – 8 branduolių AMD hibridinį procesorių Richland su Jaguar architektūra, o specialiai konsolei bus sukurta vaizdo plokštė Radeon HD su 1152 universaliais branduoliais, kurie leis produktyvumo lygį pakelti tiek, kad jis būtų maždaug tarp Radeon HD 7850 ir Radeon HD 7870.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos