Produktai su nVidia Tegra 4 pasirodys šių metų II ketvirčio pabaigoje


Kompanija nVidia pažadėjo, kad mobili žaidimų konsolė Project Shield taps pirmuoju sprendimu su naujuoju procesoriumi Tegra 4, kuris pasirodys rinkoje. Savo ruožtu, puslapis Fudzilla praneša, kad išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių anonsas numatytas šių metų II ketvirtyje. Tokiu būdu, naujokai su Tegra 4 parduotuvių lentynose pasirodys arba II ketvirčio pabaigoje, arba III ketvirčio pradžioje.

Kalbant apie planšetinius kompiuterius su 4G LTE modemu, kurio vaidmenį atliks diskretinis sprendimas Icera i500, jie tik dabar yra sertifikuojami atitinkamų institucijų, taigi serijinė gamyba prasidės tik šių metų IV ketvirtyje. Išmanieji telefonai su procesoriumi Tegra 4i, kurie ne tik turės keturis branduolius su Cortex-A9 architektūra, tačiau galės pasigirti 4G modemu, sertifikavimo procesą praeis II ketvirtyje, tuo tarpu rinką pasieks ne anksčiau kaip 2014 metų I ketvirtyje.

Priminsime, kad 2014 metų pradžią nVidia pradės su Logan kartos Tegra procesoriais. Jie bus įdomūs tuo, kad apjungs 32 bitų branduolius su ARM architektūra ir Kepler kartos grafikos posistemę. Tokiu būdu, Logan galės lengvai pasiūlyti CUDA 5 ir OpenGL 4.3 palaikymą.

Maždaug 2015 metais žadami pirmieji Project Denver atstovai – šios kartos Tegra procesoriai gavo sąlyginį Parker vardą. Maxwell kartos grafikos posistemė šiuose procesoriuose bus derinama skaičiavimų branduoliais, kuri turės 64 bitų ARMv8 architektūrą. Šie procesoriai bus gaminami, naudojant taip vadinamus FinFET tranzistorius. Dar daugiau, per ateinančius penkerius metus nVidia žada padidinti Tegra procesorių spartą maždaug 100 kartų, nors Intel saugomas Mūro dėsnis numato, kad tranzistorių sparta gali padidėti tik 8 kartus. Ar pavyks nVidia iššokti aukščiau bambos, parodys tik ateitis, tačiau reikia pripažinti, kad optimizmo iš kompanijos vadovybės tikrai neatimsime.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos