Kompanija Seagate siūlo hibridinius 3,5“ formato kietus diskus


sshd-laptop

Daugelis komponentų gamintojų stengiasi kokį nors garsų pareiškimą susieti su industrine konferencija ar paroda, kad parodytų, jog jie neatsilieka nuo konkurentų, kurie parodose bando demonstruoti perspektyvius produktus. Štai kompanija Seagate parodoje CeBIT 2013 pranešė apie tai, kad pradeda pardavinėti trečios kartos hibridinius kaupiklius, skirtus nešiojamiems kompiuteriams, o taip pat prakalbo ir apie tai, kad rinkoje debiutuos jos pirmieji hibridiniai kaupikliai, kurie bus 3,5“ formato.

Paskutinieji, gamintojo atstovų teigimu, galės apjungti iki 2 TB atminties magnetinėse plokštelėse ir 8 GB NAND Flash atminties, kurioje bus talpinama dažniausiai sistemai reikalinga informacija. Tvirtinama, kad šios serijos kaupikliai leis padidinti diskų posistemės darbą iki 4 kartų (remiantis PC Mark Vantage rezultatais), tuo tarpu kaina nuo įprastų 3,5“ kietų diskų skirsis labai nežymiai. Tiesa, apie konkrečias kainas nebuvo kalbama.

Mobilių hibridinių kaupiklių, kurie priklauso trečiajai kartai, segmente kalbama apie maždaug 40% produktyvumo prieaugį, lyginant su ankstesne karta, o taip pat visos sistemos spartos padidėjimą 30%, jei įprastas kietas diskas bus pakeistas naujuoju SSHD – taip Seagate sutrumpintai vadina savo hibridinius kietus diskus. Lyginant su standartiniais 2,5“ formato 5400 aps./min. kietais diskais, spartos skirtumas gali siekti iki 5 kartų. Nešiojami kompiuteriai su SSHD, gamintojo teigimu, operacinę sistemą Windows 8 gali užkrauti per trumpiau nei 10 sekundžių.

Trečios kartos 2,5“ SSHD diskai galės turėti iki 1 TB, esant standartiniam storiui (9,5 mm), arba iki 500 GB, jei korpuso storis sudarys 7 mm. Kadangi už tokius kaupiklius jau pasisakė kompanijos Dell ir Lenovo, galima tikėtis, kad naujieji kaupikliai pasirodys minėtų kompanijų nešiojamuose kompiuteriuose. Stacionarių kompiuterių segmente hibridiniais Seagate kaupikliais pasiryžę apsiginkluoti kompanijos HP ir Origin PC.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos