Slackware Linux kūrėjai atsisako naudoti MySQL


Patrikas Folkerdingas, vieno iš seniausių Linux distributyvų „tėvas“ ir kūrėjas, paskelbė apie tai, kad Slackware daugiau nebus naudojama MySQL. Vietoj šios duomenų bazės bus siūloma MariaDB – vienos populiariausių reliacinių duomenų bazių pasaulyje atšaka, prie kurios plėtros ir tobulinimo prisideda ne tik Open Source bendruomenė, tačiau ir vienas iš MySQL autorių Maiklas Videniusomas. Projekto tikslas yra sukurti alternatyvą, kuri leistų be skausmo migruoti iš MySQL ir gauti pilną suderinamumą. Žinoma, idealo pasiekti kol kas nepavyko, tad apie nesuderinamumus galima sužinoti šiame puslapyje.

mariadb-vs-mysql

Atviro kodo programinės įrangos kūrėjai su dideliu nepasitikėjimu žiūri į projekto MySQL ateitį, kadangi šis aktyvas yra „etaloninio kapitalisto“ – korporacijos Oracle – rankose, kuriose projektas atsidūrė po to, kai buvo įsigyta kompanija Sun Microsystems.

Patrikas Folkerdingas apie visa tai rašo: „Aš tikiu, kad MariaDB Foundation geriau susitvarkys su kodo parašymu, pasižymės geresne reakcija į iškilusias saugumo problemas, mieliau dirbs su Open Source bendruomene. Ir nors aš nemanau, kad šiuo metu egzistuoja kokios nors problemos su atvira MySQL versija, skirta naudojimui komerciniais tikslais, tam tikros LinuxQuestions vykstančios diskusijos rodo, jog egzistuoja tam tikra nežinia ir sumaištis – savo ruožtu, MariaDB naudojimo laisvė yra matoma akivaizdžiai“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos