Sony nesugebėjo sudominti nVidia, kad ši pagamintų PS4 skirtą platformą


Dar iki to laiko, kai kompanija Sony pristatė naujos kartos žaidimų konsolę PlayStation 4 (tai įvyko vasario mėnesio pabaigoje), buvo žinoma, kad tiek procesoriaus, tiek grafikos posistemės gamintoju bus kompanija AMD. Įdomu tai, kad specialiai konsolei PS4 kompanijos AMD specialistai sukūrė ir išleido aštuonių branduolių procesorių su Jaguar architektūra. Kiek vėliau pasirodė informacija, kad pastarasis procesorius pasirodys ir mažmeninėje prekyboje, tačiau šiek tiek apkarpytas.

DualShock 4

Kompanijos nVidia atstovai, duodami interviu puslapiui GameSpot, paaiškino, kad Sony nesugebėjo savo laiku sudominti grafinių sprendimų gamintojo materialiai, todėl nVidia produktai į PlayStation 4 vidų ir nepateko. Konsolių rinka kompanijai nVidia gerai pažįstama, kadangi dalyvauta projektuose XBOX ir PlayStation 3, taigi iliuzijų dėl minėto segmento nVidia tikrai neturėjo. Akivaizdu, jog Sony norėjo gauti iš nVidia kažką įspūdingo, tačiau už nelabai adekvačią kainą.

Kompanijos nVidia viceprezidentas Tony Tamasi paaiškino, kad procesoriaus žaidimų konsolėms kūrimas yra gamyba atima labai daug resursų, ir jei šių procesorių nepardavinėti dar kur nors, tai tokie sprendimai gali kainuoti tikrai nemažai. Arba mažą pajamingumą reikia kompensuoti iš kitų sričių. Akivaizdu, kad šiuo atveju AMD turi savo konkrečių planų, kadangi ji vis tik sutiko išleisti PlayStation 4 skirtą procesorių. aparatinė PS4 dalis privalo būti gana pigi, tačiau kartu reikia atsižvelgti, kad užsakymai formuojami kelerius metus į priekį, o tai gamintojui garantuoja stabilias finansines įplaukas. Tiesa, pinigai būna labai „ilgi“, ir ne visos kompanijos nori laukti metų metus, kol viskas atsipirks. Akivaizdu, kad AMD mato naudą iš PS4, kurios nepamatė nVidia.

2 komentarai (-ų)

  1. Cip parašė:

    Na bet AMD pati juk ir negamins sios irangos nes neturi tam fabriku, užsakinės Globalfoundries arba pas TMSC, o užsakinės pati Sony tiesiogiai, o AMD tik projektuotojai.


Kitos kategorijos naujienos