Sony Xperia V apžvalga: išmanusis viduriukas japoniškai


Visai neseniai mobilių įrenginių testavimo laboratorijoje pabuvojo korėjiečių gamybos išmanusis telefonas LG Optimus 4x HD, o šį kartą taip sutapo, kad teko garbė susipažinti su šiek tiek aukštesnės kainos kategorijos sprendimu – išmaniuoju telefonu Sony Xperia V. Šis produktas su tam tikromis išimtimis gali būti pavadintas Optimus 4x HD konkurentu – kainos skirtumas sudaro apie 150 – 200 lt, tad būsimo pirkėjo žvilgsnis, renkantis „protingą“ mobilų įrenginį, gali užklysti tiek į vieno, tiek į kito pusę. Antra vertus, bus galima pamatyti, kaip gi vyksta dvikova tarp mobilių Qualcomm ir nVidia procesorių bei ko vertas branduolių didinimo vajus.

IMG_7979

Kaip visuomet, kompanija Sony niekada nesiekė savo produkcijos pardavinėti mažiausia kaina, o akcentas pirmiausia skiriamas kokybiniams parametrams ir papildomam funkcionalumui, kuris turėtų išskirti šios kompanijos produkciją iš konkurentų. Ar taip bus ir šį kartą, mes pamatysime apžvalgos metu. Kartu galėsime įvertinti, ar papildoma priemoka verta to, kad rankose atsidurtų būtent Sony Xperia V, o ne kuris nors kitas sprendimas.

Komplektacija ir dizainas

Kartu su Sony Xperia V komplekte galima rasti patį išmanųjį telefoną, USB – micro-USB kabelį ir jam skirtą adapterį į 220 V elektros lizdą, taip pat ausines ir joms skirtas papildomas gumines pagalvėles. Pastarieji priedai leidžia kalbėti apie tai, kad gamintojas turėtų nemažai dėmesio skirti ir telefono multimedia galimybėms, kurios turi atsispindėti ir programinėje įrangoje (aišku, šį teiginį apžvalgos metu būtinai patikrinsime). Taip pat komplektacijoje buvo keletas nedidelių vartotojo instrukcijų (deja, lietuvių kalba nebuvo).

IMG_7984

Komplekte rasime patį telefoną, keletą vartotojo instrukciją, įkroviklį, USB – micro-USB laidą, firmines ausines ir joms skirtas gumines pagalvėles

IMG_7986

Pažvelgus į telefoną, iš karto krenta į akis tai, kad gamintojas pasistengė komunikacinius lizdus uždengti, taip juos apsaugant nuo dulkių ir drėgmės. Naudojamos medžiagos (išskyrus ekraną) yra neblizgios, tuo tarpu paėmus telefoną į rankas, iš karto galima pajusti neslidžią plastiko su specialia danga nugarėlę – atrodo ne tik solidžiai ir išsiskiriančiai, tačiau ir rankose laikyti patogu bei komfortiška – tam nemažai įtakos turi ir nugarėlės medžiagos kombinacija su apvadu, prie kurio pirštai šiek tiek limpa. Reikia pripažinti, kad toks sprendimas ergonomiškas – telefonas laikomas tvirtai, nugarėlė neleidžia prilipti delnui ir prakaituoti, o „klijų“ vaidmenį atlieka plonas metalinis (galbūt, plastikas su metalo imitacija, sunku pasakyti) apvadas.

IMG_7994

Mikrofono niša apatinėje išmaniojo telefono dalyje

IMG_7996

Dešinėje telefono briaunoje – Įjungimo/išjungimo ir garso reguliavimo mygtukai

IMG_7997

Viršutinėje briaunoje – pridengtas 3,5 mm garso išvesties lizdas ausinėms

IMG_7998

Kairėje briaunoje – micro-USB 2.0 lizdas, skirtas baterijos įkrovimui ir komunikacijai su kompiuteriu

IMG_7999

Po dangteliu rasime bateriją, micro-SD (aukščiau) ir micro-SIM lizdus. Baterijos talpa sudaro 1750 mAh, tai yra kiek mažiau, nei gali pasiūlyti panašios kainos konkurentų sprendimai. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad nugarėlės vidinėje dalyje yra tam tikra guminė tarpinė, kuri atskiria baterijos ir kortelių skyrių nuo drėgmės ir dulkių. Sprendimas nematomas, tačiau skirtas apsaugoti nuo nepalankaus išorės poveikio, o kartu turėtų pailginti telefono tarnavimo laiką.

IMG_8026

Guminė tarpinė dangtelio viduje, kuri apsaugo baterijos ir kortelių skyrių nuo drėgmės ir dulkių

IMG_8028

micro-SIM kortelei skirtas geltonas „stalčiukas“ ir virš jo esantis microSD lizdas

Sudėjus visus apsauginius niuansus, gauname taip vadinamą IP57 standartą, kuris numato, kad išmanusis telefonas gali išbūti iki 30 minučių po vandeniu ne didesniame kaip 1 metro gylyje. Deja, netikrinome, ar tai tiesa, tačiau nuo vandens purslų Sony Xperia V tikrai tūrėtų būti apsaugotas daug geriau, nei artimiausi konkurentai (neskaitant tų, kurie sukurti specialiai tam, kad būtų galima eksploatuoti nepalankiomis sąlygomis).

IMG_8014 IMG_8019

Sony Xperia V ekrano matricos tipo, deja, nepavyko surasti, minima tik tai, kad tai yra „TFT LCD“. Panašu, kad tai tikrai nėra IPS (o juo labiau AMOLED), kadangi žvelgiant iš šono, vaizdas ekrane greitai išblanksta. Žvelgiant tiesiai, ekrano spalvos sodrios, maksimalaus ryškumo užtenka, tačiau esant tiesioginiams saulės spinduliams, vaizdas ekrane gana smarkiai išblanksta (skirtingai nei lyginant su Galaxy S II). Beje, pagal nutylėjimą ekrano ryškumas sudaro apie 50 proc., taip pat aktyvuota funkcija, kuri leidžia automatiškai prisitaikyti prie aplinkos apšvietimo sąlygų. Šios funkcijos veikimo pastebėti neteko, ir jei ji veikė, tai labai sklandžiai, skirtingai nei anksčiau testuotame Optimus 4x HD, kuris bandė prisitaikyti prie išorinio apšvietimo kuo greičiau (aišku, baterijai sveikiau, tačiau ar akiai maloniau, galima diskutuoti).

Galiausiai trumpai galima pasižiūrėti, kaip atrodo Xperia V vartotojo sąsaja po Android 4.1.2 Jelly Bean atnaujinimo (gamykliškai įdiegta vartotojo sąsaja su Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich atrodė truputį kitaip):

xperia-v-user-interface-01 xperia-v-user-interface-02 xperia-v-user-interface-03

Komunikacinės galimybės

Išmanusis telefonas palaiko ne tik Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 standartus, tačiau ir ketvirtos kartos mobiliojo ryšio standartą LTE. Kolegos netgi pajuokavo, kad su tokiomis nardymo galimybėmis Sony Xperia V turėtų būti vienas iš nedaugelio sprendimų, kuris leidžia per 4G ryšį Internete naršyti po vandeniu. Vargu, ar Lietuvoje toks poreikis yra labai didelis, tačiau faktas lieku faktu – 4G palaikomas, tad mobilūs vartotojai tikrai galės pasinaudoti šia puikia funkcija ir Lietuvoje.

xperia-v-benchmarks-03

Wi-Fi 802.11n ryšys visą testavimo laikotarpį veikė stabiliai ir patikimai tiek testavimo vietoje, tiek ir viešose erdvėse. Maksimalus duomenų parsisiuntimo greitis siekė apie 47 Mbit/s (palyginimui, neseniai testuotas LG Optimus 4x HD – apie 40 Mbit/s), tuo tarpu lyginant su tuo pačiu korėjiečių sprendimu, Xperia V signalo stiprumas buvo apie 15 – 20  proc. didesnis, kalbant apie testinį atstumą su kliūtimis – apie 10 metrų nuo Wi-Fi stotelės, dvi standartinės namo mūrinės sienos.

Multimedia

Komplektacijos aprašyme minėjome, kad pridėtos ne tik ausinės, tačiau ir keletas skirtingų guminių pagalvėlių. Pažvelgus į programinę įranga, supranti, kad tai padaryta ne veltui – galima rasti, pavyzdžiui, firminę aplikaciją Walkman. Kas naudojasi Sony produkcija, žino, kad šiuo prekiniu ženklu yra nemažai produkcijos, susijusios su garso grotuvais. Ir panašu, kad Sony nemažai dėmesio skyrė muzikiniam išmaniojo telefono aspektui – grotuvas turi nemažai nustatymų ir papildomų funkcijų, kurių dėka galima pasirinkti sau malonų skambesį. Čia ir ekvalaizeris, ir šablonai įvairių stilių muzikai, ir Stereo nustatymai, ir firminė funkcija ClearAudio+… Žodžiu, mėgstantys klausytis muzikos, tikrai neturėtų nusivilti.

IMG_8055

Beje, Sony muzikos klausymąsi akcentuoja būtent kaip individualų dalyką, su ausinėmis, ir tai gerai rodo integruoto garsiakalbio kokybės lygis. Šis, reikia pripažinti, nelabai skiriasi nuo panašiai kainuojančių konkurentų – skambėjimą galima įvertinti geriau, nei vidutinį. Skambėti gali garsiai, tačiau kokybės tai neprideda. Norėtųsi kažko panašaus į Ascend D1 Quad XL esančios garso posistemės, aišku, čia jau kiek kita svorio kategorija.

Savo ruožtu, su ausinėmis tikrai galėsite pajusti visą skambesio malonumą, bet tik tuo atveju, jei komplekte esančios guminės pagalvėlės tik jūsų ausims. Apskritai ausinių konstrukcija, kai į ausies gilumą kišamos guminės pagalvėlės, nėra labai vykusi, kadangi kabantis laidas, jei aktyviai sukioti galvą, ištraukia ausines iš ausies. Ir šia liga sirgo tiek LG komplekte pateikiamos esančios ausinės, tiek ir Sony. Čia optimaliu variantu reikėtų laikyti tvirtai ausyje sėdinčią plastikinę ausinę konstrukciją, ant kurios ir būtų galima užmauti gumines arba medžiagines pagalvėles.

Šiek tiek kritikos galima skirti garso reguliavimo diapazonui: garso lygis gana smarkiai sumažėja pasiekus jau 50 proc. žymą. Norėtųsi, kad ši funkcija veiktų tolygiau. Aišku, maksimalaus garso pilnai užteks net ir tiems, kurie mėgsta muzikos klausytis labai garsiai (tai teisinga kalbant būtent apie ausines).

Taip pat reikėtų paminėti dar vieną faktą: vartotojo duomenims buvo prieinama tik 4 GB, nors visuose specifikacijų aprašymuose kalbama apie 8 GB kaupiklį. Matyt, likusi erdvė skirta operacinei sistemai, aplikacijoms ir kitoms sistemos reikmėms. Tiek mažai vietos nelabai dera prie Xperia V multimedia galimybių – muzikai vietos gal ir užteks, tačiau filmams gali ir pritrūkti, tad teks papildomai įsigyti microSD atminties kortelę (palaikoma iki 32 GB).

Dar vienas įdomus niuansas atsiskleidė tuomet, kai buvo studijuojamos Xperia V galimybės atkurti tam tikrų formatų video failus. Pasirodo, elementariai į telefoną nukopijavus DivX ir XviD užkoduotus filmus, garso takelis nebūdavo atkuriamas, taigi tam reikalui kopijuoti reikėdavo, pasirenkant perkodavimo funkciją. Neigiamas tokio dalyko aspektas yra tai, kad vartotojui teks papildomai gaišti laiką ir laukti, kol filmas bus perkoduotas ir įkeltas su galimybe ne tik matyti, bet ir girdėti. Deja, perkodavimas turėjo ir dar vieną neigiamą pusę: filmo dydis būdavo sumažinamas, o tai atsiliepdavo vaizdo kokybei – tas matydavosi net 4,3“ įstrižainės ekrane.

Su muzikiniais MP3 formato failais keblumų nekilo – pastaruosius galima kopijuoti be problemų, jokių konvertavimų nereikalaujama.

Fotografavimo/filmavimo galimybės

Išmanusis telefonas turi pagrindinę 13 megapikselių kamerą nugarinėje dalyje, ir tai labai pradžiugins „didelių skaičių“ gerbėjus. Vis tik testų metu kažkuo ypatingu tokios didelės raiškos kamera nenustebino – kiekybinis šuolis į viršų kokybės, lyginant su 8 megapikselių kameromis (kad ir anksčiau testuoto LG Optimus 4x HD) neatnešė.

Su Sony Xperia V kamera galima išgauti kokybę, kuri prilygsta maždaug 500 litų kainuojantiems skaitmeniniams fotoaparatams, o tai reiškia, kad gero apšvietimo sąlygomis perteikiamos spalvos yra gana tikroviškos, tačiau iš karto susidursime su dideliais triukšmais tamsiu paros metu – testų metu Xperia V kamera sugebėdavo vaizdo stabilizavimui panaudoti net ISO 2500 reikšmę, o su tokiu rodikliu triukšmai gresia fotografuojant net su veidrodiniais fotoaparatais, ką jau bekalbėti apie mažytį telefono sensorių.

Kaip jau tapo įprasta, išmaniųjų telefonų kameros nemėgsta tiesioginio intensyvaus apšvietimo, ypač saulėtą dieną – vaizdai iš karto praranda savo spalvas, išblanksta. Be to, neretai net ir geromis apšvietimo sąlygomis nuotraukoms trūksta aštrumo. Reikėtų pagirti baltos spalvos balanso automatinį parinkimą fotografuojant. Filmavimo metu galima pastebėti tokį niuansą, kai pasukant kamerą nuo tamsesnės vietos šviesesnės link (ir atvirkščiai), sistema automatiškai bando reguliuoti ISO parametrą ir baltos spalvos balansą, tačiau tai smarkiai įtakoja spalvų atvaizdavimą – raudona spalva gali būti arba labai tamsiai raudona ir išblankusi raudona, ir visa tai kamerą pasukus vos penketą laipsnių šviesos šaltinio link (arba nuo jo).

Atskirai reikėtų pagirti Sony Xperia V pagrindinės kameros automatinio fokusavimo sistemą, kuri yra vienu laipteliu aukščiau nei prieš tai testuoto Optimus 4x HD. Be to, Sony telefone autofokusavimo sistema turi keletą tikrai intelektualių nustatymų, kuriuos kamera parenka automatiškai, atsižvelgdama į fotografavimo sąlygas, o apie tai praneša specialiais ženkliukais ekrane. Fotografuojant iš labai arti, parenkamas „Macro“ nustatymas, esant dirbtiniam apšvietimui taip pat rodomas atitinkamas ženkliukas ir t.t. Funkcija patogi ir informatyvi, aišku, ją galima išjungti ir pasirinkti standartinę autofokusavimo sistemą bei intelektualių sugebėjimų. Apskritai šio išmaniojo telefono fotografavimo/filmavimo galimybes galima įvertinti 7 balais iš 10, tokiu būdu, Sony Xperia V naudoti kaip fotoaparatą nėra patartina.

Sony_MOB-100ISO

Optinio stabilizavimo sistema būtų labai pravertusi

Sony_MOB-250ISO

Sony_MOB-800ISO

Sony_MOB-ISO1600

Didelės ISO reikšmės (taigi ir fotografavimas tamsiu paros metu) primygtinai nerekomenduojamas

Sony_MOB-Macro2-ISO160

O štai Macro fotografavimas Xperia V kamerai tikrai patinka

Sony_MOB-MACRO-ISO160

Sony_MOB-Indoor-01

Sony_MOB-Indoor-02

Net ir patalpoje, jei pro langą intensyviai šviečia saulė, nuotraukų spalvos išblanksta

Produktyvumo lygis

Sony Xperia V įdiegtas 2 branduolių 1,5 GHz dažniu veikiantis Qualcomm Snapdragon procesorius, kuris savo produktyvumo lygiu praktiškai niekuo nenusileidžia anksčiau testuotam 4 branduolių 1,5 GHz nVidia Tegra 3, o kai kur netgi ir lenkia. Bendro spartos lygio pilnai užtenka sklandžiam operacinės sistemos ir įdiegtų aplikacijų veikimui, ir čia dar kartą norisi prisiminti gamintojų žaidimus su „dideliais skaičiais“, kurie vartotojus bando pritraukti kiekybe, o ne kokybe. Kartu galima pabrėžti, kad architektūriniai skirtumai neretai lemia daug daugiau, nei ekstensyvus branduolių skaičiaus auginimas, juo labiau, kad dar yra tik niuansas, kaip programinės įrangos optimizavimas.

xperia-v-benchmarks-01 xperia-v-benchmarks-02

Sony Xperia V atveju atskirai reikėtų paminėti ir korpuso temperatūras sistemos maksimalios apkrovos metu. Subjektyviai vertinant, „Stress“ testų metu nugarinė viršutinė dalis įšilo kiek daugiau, nei anksčiau testuoto LG Optimus 4x HD. Tai lėmė kiek plonesnė Sony išmaniojo telefono nugarėlė (galbūt ir specialus plastiko padengimas), tačiau norėtųsi šiek tiek nukrypti nuo temos ir pasakyti gerų žodžių Qualcomm konkurento nVidia naudai. Dėl savo karšto būdo kritikuotas Tegra 3 gali būti puikiai naudojamas išmaniuosiuose telefonuose, nors nemažai komentarų viešoje erdvėje (matyt, ne be konkurentų pastangų) teigė visai ką kita.

Baterija

Išmaniajame telefone įdiegta 1750 mAh talpos baterija. Tai yra mažiau, nei buvo rasta Optimus 4x HD (2150 mAh), o testai parodė, kad autonominio darbo laikas bus adekvačiai trumpesnis, antra vertus, tai tiesa, kai kalbama apie maksimalią išmaniojo telefono apkrovą.

Telefone įdiegta keičiama 1750 mAh talpos baterija BA800

Telefone įdiegta keičiama 1750 mAh talpos baterija BA800

Idle“ testo metu, kai buvo naudojamos tik telefono pagrindinės funkcijos (balso skambučiai, SMS žinutės), o visos kitos komunikacinės galimybės (Wi-Fi, Bluetooth, NFC ir t.t.) išjungtos, visi energijos taupymo režimai aktyvuoti, išmanusis telefonas veikė beveik 7 dienas. Toks išmaniojo telefono naudojimo būdas retas, tačiau įmanomas. Kartu reikia pastebėti, kad Qualcomm Snapdragon MSM8960 ramybės metu buvo kiek taupesnis nei nVidia Tegra 3.

Office“ režimas maloniai nustebino – išmanusis telefonas prašėsi pakraunamas kas 3 dienas. Čia reikėtų dar kartą paminėti tą faktą, kad jei Snapdragon procesorius, telefoną naudojant aktyviai, energiją eikvojo panašiu greičiu kaip ir Tegra 3, tai ramybės būsenoje buvo taupesnė būtent sistema su Qualcomm platforma.

Multimedia“ testų metu (filmų žiūrėjimas lokaliai, vaizdinės medžiagos žiūrėjimas per Youtube, muzikos klausymasis) Sony Xperia V baterija leido darbuotis apie 4 valandas 45 minutes. Beje, vaizdinės medžiagos peržiūros per Youtube metu buvo naudojamasi Sony pateikta naršykle, kuri, deja, negali pasigirti energetiniu taupumu – vietoj jos naudota mobili Google Chrome versija bateriją sekino beveik dvigubai lėčiau. Šiam aspektui ateityje pabandysime skirti daugiau dėmesio.

Stress“ testo metu baterija išlaikė 2 valandas intensyvių „egzekucijų“. Rezultatas neaukštas, taigi norintiems aktyviai žaisti su šiuo išmaniuoju telefonu, reikėtų pagalvoti apie tai, kad netoliese būtų elektros rozetė. Kartu galima pateikti esminę rekomendaciją: jei išmanusis telefonas dažnai naudojamas naršymui Internete, vaizdinės medžiagos peržiūrai, fotografavimui ir filmavimui, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į baterijos talpą, tuo tarpu ekrano dydis (+/- 0,5“) yra antraeilis dalykas. Savo ruožtu, naudojant tik bazines funkcijas – skambinimas ir trumposios žinutės, Snapdragon S4 yra patrauklesnis nei Tegra 3.

Kalbant apie baterijos pasikrovimo spartą, pilnas pasikrovimas truko apie 4,5 valandos, prijungus prie kompiuterio USB lizdo, arba apie 2 valandas, prijungus prie 220V elektros rozetės per komplekte esantį įkroviklį. Tokiu būdu, nuolat visur skubantys žmonės į tai turėtų atkreipti dėmesį.

Sony Xperia V privalumai ir trūkumai

Privalumai:

 • Pakankamas produktyvumo lygis absoliučioje daugumoje įprastų užduočių (naršymas Internete, darbas su el. paštu, filmų peržiūra, muzikos klausymasis);
 • Stabiliai veikianti programinė įranga (tiek operacinė sistema, tiek ir gamintojo pateiktos aplikacijos);
 • Patrauklus, ergonomiškas korpuso dizainas, apsaugotas nuo drėgmės ir dulkių;
 • Aukšto lygio muzikinės opcijos programinės įrangos lygmenyje;
 • Galimybė atnaujinti operacinę sistemą iki Android 4.1 Jelly Bean;

Trūkumai:

 • Baterijos talpa galėtų būti ne tik didesnė (konkurentai jau seniai įveikė 2000 mAh žymą), tačiau ir pasikrauti šiek tiek greičiau;
 • Nedidelės talpos kaupiklis (iš 8GB vartotojo duomenims skirta vos 4GB);
 • Kai kurių standartinių kodekų nepalaikymas, o tai verčia į išmanųjį telefoną filmus kelti, juos konvertuojant.

Ypatumai

 • Komplekte esančios ausinės dėl savo konstrukcijos gali tikti ne visų ausims, nors komplekte ir pateikiamos trys skirtingos guminės pagalvėlės;
 • Niekuo neišsiskiriantis garsiakalbis, nors programinės įrangos muzikinės galimybės tikrai nemažos;

Išvados

IMG_8002

Kompanija Sony po truputį atsigauna po skyrybų su Ericsson, tad išmaniųjų telefonų asortimento pildymas praktiškai tik prasidėjo. O kai viską darai iš naujo, neretai balanso paieškos užtrunka kurį laiką, o šalia solidžių bruožų galima rasti ir tam tikrų „vaikiškų ligų“.

Dabartinį modelį Sony Xperia V galima laikyti tvirtu vidutinioku, ypač kalbant apie šio išmaniojo telefono naudojimą ilgalaikėje perspektyvoje, t.y. gamintojo rūpestį, siekiant apsaugoti mobilų įrenginį nuo drėgmės ir dulkių, taip pat patrauklų ir ergonomišką dizainą bei medžiagų parinkimą. Beje, apie drėgmę paminėta ne veltui – juk nemažai tyrimų rodo, kad vartotojai savo telefonus murkdo tualeto kloze, virtuvės kriauklėje ar net vonioje, jau nekalbant apie tuos atvejus, kai lauke užklumpa lietus. Tad Sony Xperia V apsauginės savybės nuo tokių negandų, nors ir nepastebimos pirkimo metu, dažnai išgelbsti ne vieną žmogų.

Produktyvumo testai taip pat parodė, kad Xperia V sparta yra pakankama absoliučiai daugumoje užduočių, kurios atliekamos su šiuo išmaniuoju telefonu, dažnai lenkiami ir tie konkurentai, kurie turi 4 branduolių Tegra 3 procesorius. Tiesa, dažnam vartotojui pakankamą spartą gali pasiūlyti ir tie sprendimai, kurie yra porą šimtų litų pigesni, tad Xperia V pasirinkimą turėtų lemti kiti jo privalumai. Taigi čia išskirti galima dizainą (vis tik ne vienas rankoje laikęs Xperia V teigė, kad šis turi „savo veidą“, ypač lyginant su konkurentais iš Pietų Korėjos), iš Walkman grotuvų paveldėtas muzikines galimybes, turbūt optimalų savo dydžiu ekraną (tai pabrėžė gražiosios lyties atstovės), kuris dažnai leidžia juo naudotis ir viena ranka.

Iš kitos pusės, išmanusis produktas neišvengė ir trūkumų. Tai ir gana nedidelės talpos kaupiklis, kuriame vartotojo duomenim vietos palikta dar mažiau (dažnu atveju teks įsigyti microSD kortelę), baterijos talpa parinkta, atsižvelgiant į neintensyvų telefono naudojimą (tos pačios kainų kategorijos konkurentai paprastai turi didesnės talpos akumuliatorius), tačiau greitai senka, kai aktyviai naudojamasi Wi-Fi, kamera, jau nekalbant apie tai, kad palaikomas 4G standartas. Kartu reikėtų paminėti ir tai, kad integruotas garsiakalbis galėtų geriau atspindėti muzikines išmaniojo telefono galimybes. Savo ruožtu, neišvengta ir reklaminio vartotojų viliojimo dideliais skaičiukais: pagrindinė kamera – 13 megapikselių, tačiau kokybiniai parametrai pasiliko 8 megapikselių kamerų lygmenyje; taip pat įbrėžimams atsparus ekrano sluoksnis (kaip ir daugelio kitų telefonų atveju) vis tik prašosi specialios apsauginės plėvelės arba netgi dėkliuko.

Sudėjus visus „už“ ir „prieš“, Sony Xperia galima įvertinti 7,5 balo iš 10 (merginos vis tik įvertino kiek aukščiau – 8 balo iš 10). Pastarąjį išmanųjį telefoną, matyt, būtų galima rekomenduoti tiems, kuriems svarbios apsauginės telefono savybės ir patvarios medžiagos, naudojantiems daugiausia bazines telefono funkcijas su retkarčiais aktyvuojamu Wi-Fi ryšiu, taip pat ieškantiems išsiskiriančio dizaino. Kartu Sony Xperia V galima būtų rekomenduoti verslo segmentui, kuriam patikimumas ir ilgaamžiškumas yra vienas iš svarbesnių aspektų, reikalingos plačios komunikacinės galimybės (nuolat skubantiems verslininkams 4G LTE tikrai nepamaišys, jau nekalbant apie HSPA+, Wi-Fi, DLNA, Bluetooth, NFC palaikymą), tiesa, šiuo atveju koją gali pakišti nedidelės talpos baterija.

3 komentarai (-ų)

 1. Kortele parašė:

  Labai smagi ir išsami apžvalga. Turiu šį aparačiuką, džiugina ganėtinai ilgai veikianti baterija (2, kartais net 3 dienas), patogumas rankoje (pagal dydį) bei maloniai nustebino nuotraukų kokybė esant nepalankioms fotografavimui sąlygoms.

 2. kostas parašė:

  trumpai bandziau, galiu tikrai patvirtinti, kad koks ips ar amoled ekranas tikrai nemaisytu, bet tai kai pas mus saules trys menesiai, o telefona maigai patalpoje daugiausia, kazkaip labai problemos nematau

 3. asd parašė:

  „Kai kurių standartinių kodekų nepalaikymas, o tai verčia į išmanųjį telefoną filmus kelti, juos konvertuojant.“

  Tai gal geriau įsirašyti kitą grotuvą? Kaip Mx player.


Kitos kategorijos naujienos