Su Windows Blue gali būti pristatyti ir planšetiniai kompiuteriai Surface Mini


Surface-Mini-with-Windows-Blue

Apie būsimą operacinės sistemos Windows 8 atnaujinimą, kuris vadinsis Windows Blue, mes jau žinome gana seniai. Belieka atviras klausimas, kada tiksliai jis pasirodys (vasarą ar rudenį), taip pat kokiu pavidalu atnaujinimas bus pristatytas ir kokius privalumus, naujoves jis atneš (apie jau esamus pakeitimus pranešėme kiek anksčiau).

Remiantis įkyriais gandais, kuriuos dar kartą paviešino portalas Softpedia, operacinės sistemos Windows Blue debiutas gali įvykti kartu su nauju planšetiniu kompiuteriu, kuris priklausys Surface šeimai, o juo greičiausiai taps 7“ ekrano savininkas Surface Mini. Kol kas planšetiniai kompiuteriai Surface Pro ir Surface RT parduoti vos 1,5 mln. tiražu, tad visai nenuostabu, kad kompanija Microsoft nori padidinti parduotų modelių kiekį, o tai padaryti, kiek sumažinus Surface sprendimų kainą.

Su naujuoju Windows Blue, kartu pasitelkus būsimus Intel Haswell procesorius, bus galima pasiekti ir didesnio autonominio darbo laiko, o tai yra labai aktualu, kadangi dabartiniai Surface Pro su Inte Ivy Bridge sugeba veikti vos iki 5 valandų. Antra vertus, Haswell ULV klasės procesorių kainos vis dar neaiškios, o jis tikrai gali būti ne tokios jau mažos, ypač jei Surface Mini bus norima „prastumti“ į biudžetinį segmentą.

Kalbant apie galimą kainą, kai kurie ekspertai mini $249 sumą (kai kas netgi prognozuoja ir etaloninę $199 kainą). Tai leistų pabandyti kovoti su $329 kainuojančiu iPad mini, tačiau prisiminus Microsoft ir Intel kainų politiką, vargiai galima tikėtis demokratiškos kainos, ypač turint patirties su Surface Pro modeliais. Tokiu būdu, Microsoft gali tęsti anksčiau Steve Ballmer pagarsintą strategiją – tapti įrenginių ir tarnybų tiekėja. Beje, dar 2012 metais pasirodė informacija apie programinės įrangos giganto ketinimus išleisti 7“ planšetinį kompiuterį ir specialią konsolės Xbox multimedia versiją. Antra vertus, kol kas Microsoft savo planų dėl Surface Mini dar nepatvirtino oficialiai, tad minėti gandai tokiais gali ir likti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos