nVidia Tegra 5 ir Tegra 6 naudos Kepler ir Maxwell architektūras


NVIDIA-2014-roadmap

Vasario pabaigoje vykusioje parodoje MWC 2013 pristatytas mobilus procesorius nVidia Tegra 4 kol kas dar oficialia rinkoje nepasirodė, tuo tarpu Internete jau galima rasti informacijos apie naujos kartos Tegra atstovus. Apie tai reikėtų anoniminiams šaltiniams, kurie pabendravo su švedų puslapio SweClockers žurnalistais.

Remiantis gautais duomenimis, Tegra 5 gavo kodinį pavadinimą Logan, procesorius naudos Kepler architektūrą, kurią šiuo metu atstovauja stacionariems ir nešiojamiems kompiuteriams skirtos nVidia vaizdo plokštės.

Kepler architektūros naudojimas leis atsisakyti atskirų rasterizacijos ir tekstūrinių blokų, visai tai atliks unifikuota architektūra. Panašus sprendimas GeForce 600 serijos vaizdo plokštėse leido tris kartus padidinti vykdomųjų branduolių skaičių, lyginant su Fermi atstovais. Taip pat Tegra 5 galės pasigirti evoliuciniu produktyvumo padidėjimu, perskaičiuojant vienam energijos vienetui. Jei dabar Tegra 4 turi 72 branduolius, tai dar vieno ar kelių SMX blokų įvedimas leis padidinti branduolių skaičių iki 192 – 384 vienetų. Kitu žingsniu į priekį taps atminties duomenų pralaidumo padidėjimas, kuris stacionariose vaizdo plokštėse siekia 6 Gbit/s.

Remiantis technologiniais nVidia planais, Tegra 5 bus anonsuotas 2014 metais. Taip pat publikuoti planai ir apie būsimą Tegra 6, kuris šiuo metu turi kodinį pavadinimą Strong, o jo pasirodymas rinkoje numatytas 2015 metais. Šis procesorius bus sukurtas jau Maxwell architektūros pagrindu, o pastaroji pirmąkart bus išbandyti taip pat asmeniniams kompiuteriams skirtų grafinių adapterių segmente.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos