Tik 29% tikrų žaidėjų ketina įsigyti naujos kartos žaidimų konsoles


Naujausias kompanijos NPD Group tyrimas parodė, kad tik 29 proc. tikrų žaidėjų planuoja įsigyti naujos kartos žaidimų konsolę, vos tik ji pasirodys prekyboje. Reikia pripažinti, kad tai nėra tie skaičiai, kuriuos norėtų išgirsti kompanijos Sony ir Microsoft. Antra vertus, jei respondentų atsakymai bent kažkiek susiję su anksčiau pasirodžiusiomis PS Vita ir Wii U, naujos kartos konsolių kūrėjams reikėtų rimtai pažiūrėti į buvusias savo/konkurentų klaidas ir pasistengti jų išvengti.

NDP Group apklausoje dalyvavo daugiau nei 6 tūkst. žmonių, tačiau tik 887 iš jų gali būti laikomai tikrais žaidėjais. Analitikai šį terminą apibrėžia taip – tai vyresnis nei 9 metų amžiaus žmogus, kuris per savaitę žaidžia 5 valandas ir daugiau, pasinaudodamas PC, Mac, XBOX 360 arba PlayStation 3. Dar daugiau, tokie žaidėjai turėtų žaisti bent vieną žaidimą, kuris priklauso vienam iš šių žanrų: veiksmo, nuotykių, kautynės, MMO, realaus laiko strategija, RPG, šaudyklė arba sporto žaidimas.

npd-survey-about-next-gen-consoles

Reikia paminėti, kad toks žaidėjų neapsisprendimas, matyt, motyvuotas nežinia, kad gautines naujos kartos konsolių charakteristikas, taip pat realių pavyzdžių trūkumas. Aišku, tie vartotojai, kurie naudoja PC platformą, matyt, nelabai žvalgosi į konsoles (ar tai būtų naujos, ar senos kartos), kadangi visuomet turės pranašumą dėl galimybės modernizuoti savo sistemą į galingesnę. Savo ruožtu, dabartinių konsolių savininkai vis dar turi pakankamai daug projektų, kurie sėkmingai veikia ir su dabartiniais XBOX 360 bei PS3. Kartu galima kalbėti ir apie nelabai aiškią kainų politiką naujų konsolių atžvilgiu. O prastų pavyzdžių tikrai turime.

Štai dar šių metų vasario mėnesį kompanijos Sony prezidentas Kazuo Hirai teigė, kad PS Vita konsolių pardavimai buvo žemesni, nei tikėtasi anksčiau, ir tik praėjusį mėnesį buvo anonsuoti planai sumažinti šios mobilios žaidimų konsolės kainą: bent jau Japonijoje kaina sumažinta visu trečdaliu. Sony vadovas teigė, kad toks žingsnis motyvuotas nuolat didėjančia konkurencija iš žaidimų, skirtų planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams, pusės. Tokiu būdu, naujos kartos žaidimų konsolės turėtų pasiūlyti tai, ko žaidėjai negautų, naudodamiesi mobiliais įrenginiais. Ir jei tai pavyks, bus galima kalbėti apie sėkmingą tiek PS4, tiek ir XBOX 720 debiutą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos