Ubuntu Linux taps nacionalinės Kinijos operacinės sistemos pagrindu


ubuntu-china

Operacinės sistemos Ubutn populiarumas ne tik asmeninių kompiuterių, tačiau ir serverių segmente, taip pat galima invazija į mobilių įrenginių segmentą, paskatino komunistinės Kinijos valdžią imtis gana įdomios iniciatyvos. Pranešama, kad organizacija China Software and Integrated Chip Promotions Centre (CSIP), kuri yra Kinijos Pramonės ir informacinių technologijų ministerijos padalinys, oficialiai paskelbė, kad Kinijos etalonine architektūra taps operacinė sistema, kurios pamatine dalimi turi tapti būtent Ubuntu Linux.

Kompanija Canonical, kuri yra operacinės sistemos Ubuntu kūrėja, šiuo metu bendradarbiauja su CSIP ir Nacionaliniu gynybinių technologijų universitetu (NUDT), o tokios partnerystės rezultatu turėtų tapti Ubuntu 13.04 Raring Ringtail. Šioje versijoje atsiras opcijų, kurios bus naudingas būtent Kinijos vartotojams. Pastarasis funkcionalumas numatys kinų kalendorius, vietos abėcėlės simbolių įvesties metodus, greitą prieigą prie atitinkamų muzikinių tarnybų. Kiek vėliau pasirodžiusi Ubuntu Kylin, kuriose turi atsirasti kinų paieškos sistemos Baidu kartografinė tarnyba.

Po kurio laiko operacinės sistemos Ubuntu Kylin sudėtyje atsiras instrumentai, kurie leis redaguoti nuotraukas, dirbti su WPS sistema, galimybė apsipirkti per el. prekybos platformą Taobao. Tuo pačiu Kinijos valdžios institucijos, akivaizdu, toliau tęsia savo politiką kaip įmanoma toliau atitolti nuo amerikiečių korporacijų kuriamų produktų, kuriuose naudojamos firminės technologijos, o vietoj to bandoma pasinaudoti savais sprendimais, paprastai sukurtais atviro kodo pagrindu.

Tokia Kinijos politika yra toli suplanuotos strategijos dalis. Priminsime, kad visai neseniai Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija oficialiai pareiškė, jog mobilios operacinės sistemos Android populiarumas šalyje leidžia kalbėti apie labai didelę priklausomybę. Oficialūs Vyriausybės atstovai teigia, jog OS branduolyje naudojamos technologijos ir plėtros planai per daug griežtai kontroliuojama vieno žaidėjo – amerikiečių korporacijos Google. Kadangi Google su Kinijos valdžia ne kartą yra susipykusi (ir gana rimtai), pasirinkimas bendradarbiauti pasiryžusios Canonical labui yra gana akivaizdus ir logiškas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos