Kompiuteriniai žaidimai gerina smegenų veiklą, teigia mokslininkai


Kai mama paklaus, kurių galų vėl murksote prie kompiuterio, dabar žinosite, ką atsakyti...

Kai mama paklaus, kurių galų vėl murksote prie kompiuterio, dabar žinosite, ką atsakyti…

Niekam ne paslaptis, kad daugelyje išsivysčiusių šalių procentas žmonių, leidžiančių savo laisvalaikį prie virtualių pramogų, jau seniai peržengė visas sveiko proto ribas. Tokiose šalyse tapo madinga skambinti pavojaus varpais ir kritikuoti tokius žmones, neva šie leidžia laiką prie žaidimų ir taip žudo smegenų neuronus ir apskritai didina savo agresyvumo lygį, o tai potencialiai gali tapti realiu noru kam nors smarkiai pakenkti.

Vis tik mokslininkai iš Singapūro technologinio universiteto atliko tyrimą su atrado visiškai priešingus faktus: buvo nustatyta, kad žmonės, kurie nuolat mėgaujasi kompiuteriniais žaidimais, tobulina savo protinį potencialą, ir niekaip jo nežudo, įsitikinę mokslininkai.

Adam Chie-Ming Oei ir Michael Donald Patterson atliko eksperimentą, tam reikalui atrinkę penkis žmones, kurie iki to laiko labai daug žaidė kompiuterinius žaidimus. Tyrimo metu jie kiekvieną dieną žaidė tokius projektus, kaip The Sims, Bejeweled, Hidden Expedition, Angry Birds, Portal, Battlefield 3 ir kitus. Numatę pakartotinį testą kitą mėnesį, o vėliau pakartoję tyrimą, mokslininkai išsiaiškino, kad bandomieji „triušiai“ tapo atidesni, išmoko mąstyti strategiškai ir taktiškai bei priimti atitinkamus sprendimus, o taip pat išmoko geriau įsiminti informaciją.

Įdomiau yra tai, kad žaidimo žanras tiesiogiai įtakojo gabumų vystymąsi. Pavyzdžiui, tie žmonės, kurie žaidė galvosūkius, daug geriau koncentravo savo dėmesį, tuo tarpu tie, kam teko veiksmo žaidimai (trumpai tariant, „šaudė ir gaudė“), geriau sekė savo tikslą ir priiminėjo taktinius sprendimus, kad galėtų lengviau nugalėti.

Mokslininkų iš Singapūro technologinio universiteto teigia, kad kompiuteriniai žaidimai, žinoma, iš mūsų super herojų nepadarys, tačiau kaip mūsų pagrindinio galvos organo – smegenų – lavinimo priemonė yra labai naudinga. Iš tyrimo taip pat tapo aišku, kad panašios „mankštos“ teigiamas efektas pasimato gana greitai. Kartu mes gerai žinome, kad kur yra mankšta, ten ir praktika – panašios smegenų treniruotės padės ir realiame gyvenime. Aišku, visuomet reikėtų prisiminti, kad „kas per daug, tas nesveika“, tad mankšta taip pat turi būti su saiku.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos