comScore: Android užima 51,7% JAV išmaniųjų telefonų rinkos, iOS – 38,9%


girl-with-smartphone-near-dog

Kompanija comScore publikavo trijų mėnesių statistiką (naujausi duomenys apima ir šių metų vasario mėnesį), kurioje matyti situacija JAV išmaniųjų telefonų rinkoje. Publikuoti duomenys leidžia spręsti apie įvairių programinių platformų ir atskirų gamintojų pasiskirstymo dinamiką JAV teritorijoje.

Mobilių operacinių sistemų segmente, kaip ir buvo galima tikėtis, pirmauja Android. Pastaroji platforma užima 51,7% rinkos. Įdomu tai, kad Android dalis šiek tiek sumažėjo, lyginant su praėjusių ataskaitiniu laikotarpiu. Dar prieš tris mėnesius (lapkričio mėnesio pabaigoje) Android užimama dalis sudarė 53,7%.

Kaip visuomet, pozicijų suprastėjimas susijęs su aršiausio konkurento Apple iOS rinkos dalies didėjimu – ši programinė platforma savo dalį padidino nuo 35,0% iki 38,9%. Tiesa, tam tikra dalis buvo atimta iš BlackBerry išmaniųjų telefonų, kurių pozicijos susilpnėjo nuo 7,3% iki 5,4%. Microsoft mobilios platformos Windows Phone pozicijos šiek tiek pagerėjo – nuo 3,0% iki 3,2%, tuo tarpu „mirštančios žvaigždės“ Symbian rinkos dalis nepakito ir sudaro 0,5%.

comScore pateikta statistika apie atskirus mobilių įrenginių gamintojus rodo, jog lyderiu JAV rinkoje ir toliau išlieka korporacija Apple su 38,9% rinkos dalimi. Antroje vietoje įsitvirtino kompanija Samsung – 21,3%. Lyderių penketuke vietos dar atsirado kompanijai HTC (9,3%), Motorola (8,4%) ir LG (6,8%).

Apskritai kalbant apie JAV išmaniųjų telefonų rinką, šių mobilių įrenginių minėtame regione yra apie 133,7 mln., o tai reiškia, „protingų“ telefonų dalis bendrame mobilių įrenginių katile sudaro 57%, taigi galima kalbėti apie dominavimo pradžią.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos