Apple iš mobilių aplikacijų uždirba daugiau, nei visi kiti kartu paėmus


app-store-680

Naujausia CNBC publikacija dar kartą visiems primena, kad kompanija Apple su savo varžovais mobilioje rinkoje kaunasi ne tik „geležies“, tačiau ir programinės įrangos rinkose, o šioje srityje kompanija iš Kupertino yra visa galva aukštesnė už savo konkurentus, nors išmaniųjų telefonų segmente pagal parduotų mobilių įrenginių kiekį jau senokai pirmauja ne ji.

Kaip žinia, išmaniesiems telefonams iPhone ir planšetiniams kompiuteriams iPad aplikacijų galima įsigyti firminėje App Store parduotuvėje. Šaltinio teigimu, kuris remiasi kompanijos Canalys analitiko Tim Shepherd pateiktais duomenimis, Apple lenkia visus savo varžovus pagal aplikacijų pardavimus, ir šie negali prilygti App Store netgi tuomet, jei jų pasiekimai būtų susumuoti.

2013 metų I ketvirtyje kompanijai Apple teko 74% visų pajamų, sugeneruotų keturių didžiausių aplikacijų el. parduotuvių: Apple App Store, Google Play, Microsoft Windows Phone Store ir BlackBerry World. Bendras visų šių el. parduotuvių pajamų lygis per tris mėnesius sudarė 2,2 mlrd. JAV dolerių. Analitikai į šią sumą įtraukė ne tik pirktas aplikacijas, tačiau ir atsiskaitymus aplikacijų viduje, taip pat apmokėjimus už prenumeratas. Tokiu būdu, iš 2,2 mlrd. Apple dalis sudaro 1,63 mlrd.

Dar įdomiau yra tai, kad pagal parsisiųstų aplikacijų kiekį pirmauja jau nebe App Store, o Google Play – šiai el. parduotuvei teko 51% visų parsisiuntimų, taigi galima daryti išvadą, kad Google serveriai priversti dirbti už mažesnę grąžą, nei tai daro Apple. Iš viso per 2013 metų I ketvirtį buvo fiksuota 13,4 mln. atsisiuntimų.

Toks pasiskirstymas tarp Apple ir Google el. parduotuvių yra gana nuspėjamas ir prognozuojamas: Android mobilių įrenginių skaičius yra žymiai didesnis nei tų, kurie naudojasi iOS produktais. Antra vertus, Apple mobilių įrenginių vartotojai yra labiau linkę mokėti už aplikacijas, paslaugas bei kitokią medžiagą, parsisiunčiamą į savo mobilius įrenginius. Savo ruožtu, Android užima didelę biudžetinių produktų dalį, o šių savininkai visai nelinkę atiduoti savo pinigų už programinę įrangą, jei jau taupė pasirinkdami išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos