Apple MacBook nešiojamų kompiuterių tiekimo augimas šiemet bus kuklus


2013-MacBook-Air

Kompiuterių komponentų tiekėjai, kuriuos cituoja puslapis DigiTimes, mano, kad Apple nešiojamų kompiuterių MacBook tiekimas 2013 metais bus matuojamas vienaženkliais skaičiais, o tai reiškia, kad pardavimų augimas nebus didesnis nei 10%. Komponentų gamintojai nemato, kad užsakymų kiekis iš Apple pusės smarkiai didėtų, taigi prognozės yra gana artimos realybei.

Tiekimo didėjimas galėtų reikšti naujų Apple MacBook modelių pasirodymą, kurie turėtų dienos šviesą pamatyti jau šių metų II ketvirtyje. Pirmiausiai tai turėtų būti susiję su Intel Haswell architektūros procesorių debiutu (pastarųjų pasirodymas laukiamas jau šių metų birželio 2 d.).

Nepaisant didelių kompanijos Apple vilčių 13“ ekraną turinčio MacBook Pro Retina atžvilgiu, pardavimai buvo mažesni nei tikėtasi, taigi dabar kompanijai iš Kupertino tenka pardavinėti sandėliuose užsilikusias atsargas. Bet koks skubėjimas su naujos produkcijos anonsu gali lemti tų atsargų užsilaikymą ilgesniam laikotarpiui, o tai verstų gana smarkiai mažinti senų modelių kainas.

Industrijos analitikai teigia, kad Apple nešiojami kompiuteriai MacBook Pro sulaukia labai daug pirkėjų dėmesio, tačiau juos atbaido gana didelė kaina. Be to, pardavimus neigiamai įtakojo ir problemos su Retina klasės ekranų, pasižyminčių labai aukšta raiška, gamyba.

Statistika rodo, kad 2012 metais Apple pavyko realizuoti apie 13,03 mln. nešiojamų kompiuterių MacBook, o tai buvo 7,98% daugiau, nei 2011 metais. Panašu, kad šiemet kažko daugiau amerikiečių kompanijai pasiekti nepavyks, juolab kad tendencijos asmeniniams kompiuteriams yra nelabai palankios (ir Apple čia nėra išimtis).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos