Ultrabooko ASUS Zenbook UX32VD apžvalga: plonas, lengvas ir gražus


asus-zenbook

Pagaliau atėjo ta diena, kai į rankas pateko ultrabookas – tikrų tikriausias Intel protekcijos ir ASUS gamybos produktas. Tie, kurie žodį „ultrabook“ girdi pirmą kartą, priminsime, kad tai nešiojamas kompiuteris, kuris privalo turėti Intel procesorių, turi būti ne storesnis nei 21 mm, sverti labai mažai, būti mobilus (o ne mobilumo imitacija), kartu palaikyti tam tikras Intel technologijas. Ir visa tai mūsų šiandieninis herojus turi. Taigi pradėkime viską nuo pradžių.

Nešiojamo kompiuterio ASUS Zenbook UX32VD specifikacijos:

Charakteristikos ASUS Zenbook UX32VD
Mikroschemų rinkinys Intel® Chief River Chipset HM76
BIOS / versija UX32VD.212 (2012/09/17)
Procesorius Intel(R) Core i7-3517U @ 1.9 / 3.0 GHz
L2  / L3 spartinančioji atmintis 2 x 256 KB / 4 MB
Branduolys / technologija Ivy Bridge / 22 nm
Operatyvioji atmintis 1x 4096 MB
Atminties taktinis dažnis / tipas 1600 MHz / DDR3 SDRAM
Ekranas / raiška 13,3″ IPS (Chi Mei N133HSE-EA1) / 1920 x 1080
Grafinis procesorius (GPU) Intel HD 4000 / nVidia GeForce GT 620M (GF117)
Video atminties kiekis VRAM / 1 GB DDR3
Grafinio procesoriaus dažniai 350 @ 1150 MHz / 160 @ 625 MHz
Kietas diskas / formatas HITACHI HTS545050A7E380 / 2,5″ + 24 GD SSD
Kieto disko talpa 500 GB
Sąsaja SATA-II
Greitis 5400 rpm
Optinių diskų įrenginys nėra
Garso posistemė Realtek ALC269
LAN kontroleris Jungiamas per USB adapterį (yra komplekte)
Wi-Fi modulis / standartų palaikymas Intel Centrino Advanced-N 6235 AGN
Garsiakalbiai / mikrofonas yra / yra
Atminties kortelių skaitytuvas Realtek SD/SDHC/MMC Reader Driver
USB 2.0 / USB 3.0 / eSATA / IEEE1394 / IrDA 0 / 3 / 0 / 0 / 0
Modemas / LAN / Wi-Fi / Bluetooth/ WiMAX 0 / 1 / 1 / 1 / 0
Vaizdo išvestys: D-Sub / DVI / HDMI / DP 1 *** / 0 / 1 / 0
Pirštų atspaudų skeneris nėra
WEB kamera HD 720p web camera
Maitinimo blokas AC/DC 100 – 240 V, 1,5 A, 50-60 Hz / 19 V, 3.42 A / 60W
Baterijos tipas / talpa 6 cell Li-Pol / 6520 mAh
Nešiojamo kompiuterio matmenys 325 x 223 x 5.5 ~18 mm
Svoris 1,45 kg
Operacinė sistema Windows 8

 

Komplektacija

Atsižvelgiant į tai, kad nešiojamo kompiuterio ASUS UX32VD kaina perkopia 3500 lt, natūralu tikėtis, jog komplektacija turėtų būti gausesnė, nei įprasta matyti šio gamintojo sprendimuose. Ir iš tikrųjų, komplektacija gana turtinga:

IMG_8058

Čia rasime ir nedidelį, kvadratinės formos pakrovėją, taip pat kelis adapterius (USB -> RJ-45 ir miniDisplayPort -> D-Sub), kurie įdėti rudos spalvos odiniame maišelyje, šiek tiek dokumentacijos apie Windows 8 ypatumus (anglų ir rusų kalbomis), taip pat limpančių suveržimų (kur juos panaudoti, sunku pasakyti, kadangi pakrovėjas jau tokį turi), galiausiai pačiam nešiojamam kompiuteriui skirtą rudos spalvos odinį dėklą (ar oda natūrali, sunku pasakyti).

Optinių laikmenų komplekte nėra, taigi tvarkykles, reikalui esant, galima parsisiųsti iš gamintojo puslapio – čia rasite programinę įrangą, tinkančią tik operacinei sistemai Windows 7 (32 ir 64 bitų) ir Windows 8 (64 bitų). Savo ruožtu, operacinė sistema Windows 8 su visa reikalinga programine įranga įdiegta ultrabooke.

IMG_8066 IMG_8070 IMG_8071

Komplekte nebent dar norėjosi pamatyti žemų dažnių garsiakalbį, kurį gamintojas pateikia su nešiojamais kompiuteriais ASUS N56, juo labiau, kad prie klaviatūros išdidžiai puikuojasi užrašas „Audio by Bang & Olufsen ICEpower“. Antra vertus, ultrabookai visuomet pozicionuojami kaip tikri mobilūs sprendimai, taigi tampytis su savimi dar ir žemų dažnių garsiakalbį, matyt, būtų nelabai patogu.

Eksterjeras: dizainas ir ergonomika

IMG_8073

ASUS UX32 ultrabooko dizainą, turbūt naivu būtų slėpti, padiktavo kaip karštos bandelės perkami Apple MacBook nešiojami kompiuteriai – tas pats unibody stiliaus korpusas, pagamintas iš vientiso aliuminio gabalo. Atrodo tikrai šauniai, papildomai korpusas įgauna tvirtumo – jokio traškėjimo, kaip su aliuminio analogais. Antra vertus, ASUS suteikė tam tikro išskirtinumo – ekrano dangtyje paliktos vizualiai matomos frezavimo staklių žymos (nuo centrinės dalies einantys apskritimai).

IMG_8080

Aušinimo angos išdėstytos vienoje linijoje, prie pat ekrano; ertmės minimalios, galbūt tai šiek tiek įtakojo ir didesnes pagrindinių komponentų darbines temperatūras. Vientisas aliuminio dugnas tinkamas ir kaip aušinimo sistemos dalis. Beje, Windows 8 lipdukas atlieka tik reklaminį vaidmenį, kadangi reikiami licenciniai raktai „įsiūti“ tiesiai į nešiojamo kompiuterio BIOS.

Dugno apatinės dalies šonuose, kiek aukščiau guminių kojelių matomos nišos – tai garsiakalbiai (apie pastarųjų skambėjimo ypatumus pakalbėsime šiek tiek vėliau).

IMG_8081

Dabar panagrinėkime periferines jungtis: kairėje pusėje gamintojas nepersistengė – įdiegtas MMC/SD/SDHC atminties kortelių skaitytuvas ir vienas USB 3.0 lizdas.

IMG_8085

Dešinėje pusėje sukoncentruota absoliuti dauguma jungčių: maitinimo lizdas,  dvi USB 3.0 jungtys, HDMI išvestis, mini VGA ir kombinuota 3,5 mm išvestis ausinėms bei mikrofonui.

IMG_8087

Kaip jau supratome, tai tikrasis ultrabooko įsikūnijimas, kuris nepalieka vilčių jokiems optinių diskų įrenginiams, senajai VGA jungčiai ir LAN lizdui (visa tai realizuota per adapterius).

Nugarinė ir priekinė ultrabooko briaunos tuščios – priekinė per plona, tuo tarpu nugarinėje dalyje nieko įdiegti neleistų ekrano dangčio įtvirtinimo konstrukcija.

Iš karto norisi išskirti Full HD raiškos ekraną su IPS matrica su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis: vaizdas yra detalus ir kontrastingas, spalvos sodrios, apžvalgos kampai puikūs (ypač tuo lengvai įsitikinti, šalia pastačius nešiojamą kompiuterį su TN matrica). Papildomai norisi paminėti ekrano dangą, kuri yra savotiškas viduriukas tarp blizgios ir matinės: paprastai tokie ekranai sutinkami LCD televizoriuose.

IMG_8095

Dešinėje pusėje dar trūksta vieno didelio, firminio Asus lipduko ir būtų visas komplektas…

Klaviatūra yra viena patogiausių, kokias tik turėjo mūsų apžvalgose dalyvavę nešiojami kompiuteriai. Iki pilnos laimės nebent trūksta skaičių klaviatūros, ir turėtume kažką panašaus į Sony VAIO S ergonomiką. Klavišai veikia minkštai, užtikrintai, CTRL mygtukas – pačiame kampe, pačių klavišų danga neslidi (panašu į labai ploną gumos sluoksnį). Gal kiek neįprastoje vietoje yra įjungimo mygtukas – vietoj jo ten paprastai būna „Delete“ klavišas, tačiau dabar jis pastumtas kairiau, taigi kai kam gali tekti šiek tiek adaptuotis.

IMG_8114

Įjungimo mygtukas ir šalia briaunos esantis kieto disko aktyvumo indikatorius

Turbūt dar nepaminėta apie klaviatūros LED pašvietimą, kuris leidžia dirbti su tekstu ir prasto apšvietimo sąlygomis. Tiesa, čia norėjosi, kad būtų panaudotas intelektualus sprendimas (toks buvo įdiegtas Sony VAIO S), kai apšvietimo sensorius įjungia LED pašvietimą pagal aplinkybes.

IMG_8105

Lietimui jautrus laukelis, kaip ir buvo galima tikėtis iš ultrabookų, yra didelis, mygtukai sulieti su pačiu laukeliu. Kaip visuomet, liko neužtikrinto kairio/dešinio mygtuko „nuslydimo“ problema (spaudžiant mygtuką, pelės kursorius paprastai nuslysta nuo ekrane norimo pažymėti/pasirinkti objekto), tačiau netikėtai nebuvo pastebėta kitos problemos, kuri būdinga tokiems dideliems laukeliams – renkant šios apžvalgos tekstą, delnų vidinės pusės lyg ir kontaktuodavo su ultrabooko lietimui jautriu laukeliu, tačiau pelės kursorius neperšokdavo iš vienos teksto vietos į kitą (kaip pavyzdžiui, ASUS K55 serijos modeliuose).

Aušinimo sistema gana kompaktiška, o šoninės briaunos užimtos, tad angos karštam orui išmesti padarytos prie pat ekrano:

IMG_8101

Kaip matyti, aušinimo angos užima beveik visą priekinę briauną (su tam tikrais tarpais). Prie įjungimo mygtuko esanti niša skirta vienam ventiliatoriui, tuo tarpu prieš „Esc“ mygtuko – kitam, taigi iš principo aušinimo sistema kopijuoja gerai pažįstamą Macbook nešiojamų kompiuterių aušinimo sistemą.

IMG_8104

Iš akustinių parametrų galima spręsti, kad prie įjungimo mygtuko esantis ventiliatorius dirba šiek tiek tyliau, tad iš pradžių buvo pagalvota, kad atskiriems komponentams dedikuotas atskiras ventiliatorius (procesorius turi savo, GPU – savo), tačiau iš tikrųjų visus juos jungia vienas termo vamzdelis. Toks sprendimas leidžia sutaupyti vietos, tačiau kaip parodys temperatūrų matavimai, yra ir neigiamų niuansų.

Vienas mylimiausių mūsų testų – „Kas pasaulyje ploniausias“ – puikiai parodo, kas tobulėja, o kas net nesiruošia laikytis jokios „dietos“. Čia Asus Zenbook UX32VD aukštumoje – ne tik elegantiškas ir lengvas, tačiau dar ir plonas. Apie tuos reklaminius „5,5 mm“ pamirškite, tačiau 18 mm – jau arti tiesos (degtukų pilnos dėžutės storis – 16,5 mm). Jei ne guminės kojelės, būtų galima kalbėti apie mūsų apžvelgtų nešiojamų kompiuterių rekordą.

IMG_8155

Priekinė dalis (viršuje) ir nugarinė dalis (apačioje)

IMG_8154

Galiausiai trumpai pažiūrėkime, kaip smarkiai galime atlenkti ekrano dangtį bei kiek jį priverti iki tam tikro laipsnio, kad jis pats neužsivertų:

IMG_8112

Reikia pripažinti, kad šiame ultrabooke esantys ekrano vyriai tikrai tvirti – priverti ekrano dangtį galima beveik iki maksimumo (nuotraukoje matomas privėrimo laipsnis praktikoje gali būti dar didesnis).

O štai su maksimaliai galimu atvertimo laipsniu ultrabookas susidūrė su tam tikromis problemomis – su nešiojamu kompiuteriu dirbant ant kelių, ranka nevalingai keletą kartų bandė ekraną atversti dar labiau, tačiau… Norėjosi dar bent gerų 10 laipsnių daugiau, tačiau yra taip, kaip yra. Galbūt specialiai palikta vietos tobulėjimui?

IMG_8091

Techniniai parametrai

Apžvalgos pradžioje jau galėjome matyti specifikacijų lentelę, tad dabar trumpai apžvelgsime pagrindinius komponentus.

ux32-cpu-z-idle ux32-cpu-z-load

ASUS UX32VD įdiegtas ULV klasės 2 branduolių Intel Core i7-3517U procesorius, kuris pasižymi 17 W TDP lygiu, palaiko Hyper-Threading ir Turbo Boost technologijas. Paskutiniu atveju tai leidžia taktinį dažnį kilstelėti nuo taupiųjų 800 MHz iki 3.1 GHz. Praktikoje maksimali reikšmė siekė tik 2.8 GHz, nors su specialiais testais buvo bandoma apkrauti tik vieną branduolį…

O vaizdelis kažkur labai matytas. Stagiai prisimename ankstesnio ASUS nešiojamo kompiuterio K55VD testus: tuomet turėjome reikalų su procesoriumi Intel Core i5-3210M, tie patys du branduoliai, tie patys maksimalūs 3,1 GHz, nors sugebėjo pasiekti tik 2,9 GHz, beveik identiškos darbinės įtampos (0,8 V ramybės būsenoje ir 1,0 V – maksimalios galios režime). Tas pats Intel HD 4000 su 1,1 GHz maksimaliu dažniu (tiesa, Core i7 atveju jis 50 MHz didesnis, tačiau kas tai pastebės?). Visos kitos specifikacijos taip pat beveik identiškos, tik Core i7-3517U išdidžiai gali pasigirti turintis 17W TDP ir trečdaliu didesnę kainą nei Core i5-3210M su po palyginimo keistai atrodančiu 35W TDP. Jau įdomu, ką parodys testai?

ux32-gpu-z-gt620m ux32-gpu-z-hd4000

Grafikos posistemę sudaro du adapteriai – į procesorių integruotas Intel HD 4000 ir diskretinė vaizdo plokštė GeForce GT 620M su sena gera Fermi architektūra, kuri aktuali dar nuo GeForce 500M grafikos laikų (mūsų herojus – būtent iš tos pačios stovyklos, tik gražiai pavadintas naujesnės serijos atstovu). Galima spėti, kad ASUS marketingo skyrius vėl sugalvojo pažaisti su vartotojais ir pasiūlyti visko kuo daugiau (o diskretinė grafika atrodo tikrai solidžiau, nei integruota), tačiau buvusios apžvalgos parodė, jog papildomas komponentas turi dar ir naudos atnešti, o ne tik tapti dar vienu beverčiu baterijos naudotoju. Kaip ten bus iš tikrųjų, parodys testai, o mes judame toliau.

ASUS Zenbook UX32VD įdiegtas puikiai pažįstamas Hitachi gamybos 500 GB talpos SATA-II kaupiklis HTS545050A7E380 (8 MB spartinančioji atmintis; 5400 aps./min.) su maksimaliu 4,5 W TDP. Ultrabooko ventiliatoriams tylint (arba sukantis minimalia sparta), geriausiai girdisi būtent kieto disko traškėjimas. Vis tik aušinimo sistemai įsisiūbavus, kieto disko skleidžiami garsai pradingsta bendrame skleidžiamo triukšmo fone.

Produktyvumo testai

Pirmasis testas – PCMark Vantage. Nors ir nebe naujas, tačiau jis neblogai parodo bendrą sistemos spartą:

 • Memories“ – testas yra skirtas išmatuoti sistemos produktyvumą, dirbant su skaitmeninėmis fotografijomis bei vaizdine medžiaga;
 • TV and Movies“ – aukštos raiškos vaizdinės medžiagos atkūrimas ir perkodavimas;
 • Gaming“ – matuojamas produktyvumas įvairiose 3D programose;
 • Music“ – įvairių garso formatų perkodavimas;
 • Communications“ – WEB resursų lankymas, darbas su el. paštu ir IP telefonijos naudojimas;
 • Productivity“ – dar viena nesudėtinga užduotis, kurioje modeliuojamas darbas su tipinėmis biuro programomis;
 • HDD“ – paskutinis testas, matuojantis tik duomenų kaupiklių posistemės darbą.

pcmark-vantage-ux32vd

Techninių parametrų aprašyme minėjome, kad Core i7-3517U ir Core i5-3210M turi žymiai daugiau panašumų, nei skirtumų (paskutinysis turi kiek didesnį dažnį), ir visa tai puikiai pademonstruoja kompleksinis PCMark Vantage testas. Turbūt nereikia ir sakyti, kad jei abu Intel procesoriai priklausytų stacionarių sprendimų kategorijai, vartotojas vargu, ar rinktųsi tą patį už trečdaliu didesnę kainą. Vis tik mobiliame segmente, pasirodo, tokiems niuansams vietos netrūksta.

3dmark06-ux32vd 3dmark11-ux32vd 3dmark-vantage-ux32vd

Futuremark testuose GeForce GT 620M, kaip ir dera, atsidūrė tarp GT 610M ir GT 630M, nors savo sparta labiau artimesnis būtent galingesniam „broliui“. Kaip jau minėta anksčiau, minimalus žaidimams sprendimas yra būtent GT 630M, taigi kam gali būti naudingas ultrabooke GT 620M, vis dar nelabai aišku (galbūt pademonstruos kiti testai?)

Taip pat buvo atliktas testas, pasitelkiant programą Adobe Lightroom 4.2. Testas numato 10 megapikselių RAW formato nuotraukų (79 vienetai, bendra apimtis – 1 GB) eksportavimą į JPEG (kokybė – 100%).

adobe-lightroom-ux32vd

Adobe produktas yra vienas tų, kuriam vis tik patiko talpi Core i7-3517U spartinančioji atmintis – pranašumas prieš Core i5-3210M, nors ir nedidelis, tačiau vis tik matomas, nepaisant Core i5 didesnio taktinio dažnio. Aišku, čia karaliauja didelis branduolių skaičius, kadangi Adobe Lightroom gana gerai optimizuota darbui su daugeliu duomenų srautų.

cinebench-r11-5-ux32vd

Cinebench paketas leidžia įvertinti sistemos galimybes, dirbant su 3D grafika. OpenGL testas įvertina grafikos  posistemės darbą, tuo tarpu „Rendering“ testas – procesoriaus produktyvumo lygį (vieno ir visų branduolių). Čia viskas labai paprasta: nugali tas, kas turi kuo galingesnį grafinį ir centrinį procesorių (pastarasis turi dirbti kuo didesniu dažniu ir turėti kuo daugiau branduolių). Kaip matyti, ultrabooke esantis ULV Core i7 atstovas šiek tiek nepasiveja Core i5, kadangi taktinis dažnis truputį mažesnis.

Kitas testas – vaizdinės medžiagos perkovadimas į H.264 formatą, pasinaudojant testu x264 HD Benchmark 5.0.1. Naudojamas MPEG-2 formato failas (HD 1080p; 20 MB/s). Pastarasis testas yra gana aktualus, kadangi jame naudojamas x264 kodekas sutinkamas bene visuose populiariausiuose perkodavimo programose, tokiuose kaip VirtualDub, HandBrake, MeGUI ir kitose.

x264-hdbench-ux32vd

Pastarasis testas atkartoja Cinebench matytą vaizdą: šiek tiek mažesniu dažniu dirbantis Core i7-3517U savo sparta nusileidžia Core i5 atstovui, nors atsilikimas yra simbolinis.

Kaip jau minėta anksčiau, ultrabooke ASUS UX32VD įdiegtas Hitachi kietas diskas gerai pažįstamas. Antra vertus, pastarasis modelis negali pasigirti didele sparta – vien atsitiktinės prieigos laikas vietoj standartinių 17-18 ms sudaro 21 ms, o ir minimalus nuoseklaus duomenų perdavimo greitis apskritai siekia vos 44 MB/s.

hdtune-ux32vd

Šios kainos kategorijos, kurią atstovauja ASUS UX32VD, nešiojamame kompiuteryje matyti tokią situaciją mažų mažiausiai keista. Juo labiau, kad praktinis darbas su ultrabooku parodė, jog silpniausia vieta yra būtent kietas diskas (sistemos spartinimui skirtas 24 SSD mažai ką tegelbėjo). Tokiu būdu, norėtųsi gamintojui parekomenduoti netaupyti ir įdiegti bent jau tokios talpos SSD, kuriame lengvai tilptų operacinė sistema su būtiniausia programine įranga.

Garso posistemė

IMG_8118

ASUS Zenbook UX32VD įdiegta Bang & Olufsen ICEpower garso posistemė su dviem garsiakalbiais ultrabooko šonuose (pastarieji nukreipti į apačią). Kaip ir buvo galima tikėtis, žemų dažnių tokia garso posistemė neatkūrė. Kartu norėjosi ir išraiškingesnių vidutinių dažnių. Apskritai buvo galima girdėti kažką panašaus į stereo skambėjimą, garsas gana švarus, tačiau tie, kas mėgsta klausytis muzikos (per radiją grojamos „tralialiuškės“ nesiskaito), verdiktas vienareikšmiškas – išorinės kolonėlės reikalingos. Kas sutrukdė gamintojui įdiegti kažką į N56 serijoje naudojamą garso posistemę (ribota erdvė, noras sutaupyti ar kitos priežastys), sunku pasakyti.

Autonominio darbo laikas ir temperatūros

Autonominio darbo laikas – viena iš pagrindinių mobilaus kompiuterio charakteristikų, o kartais tai net svarbiau, nei produktyvumas, todėl šio parametro matavimui dedikuojamas atskira skiltis. Testas buvo atliekamas su programa Battery Eater Pro. Testų metu buvo išjungti Sleep, Standby ir Hibernate režimai.

 • Autonominio darbo laikas:

battery-time-ux32vd

Asus Zenbook UX32VD įdiegta 6 celių 6520 mAh talpos ličio polimerų baterija, taigi buvo galima tikėtis, kad tai bus tas tikrasis ultrabookas, apie kurį garsiai šnekėjo kompanija Intel – ilgas autonominio darbo laikas. Deja, bet konkurentai su žymiai mažesnėmis baterijomis (ASUS K55VD turi 4700 mAh, Sony VAIO S – 4400 mAh talpos) nušluostė nosį savo konkurentui: bandomasis ultrabookas nusileido savo „storajam broliui“ K55VD, išskyrus maksimalios apkrovos teste, tuo tarpu mobilų Sony VAIO S aplenkė vos vos. Išsiaiškinti, „kur pakastas šuo“, deja, neužteko laiko, taigi yra vilties, kad situacija su Windows 8 bus geresnė (testų metu naudota Windows 7 SP1).

Tikėtina, kad prie nelabai ilgo baterijos darbo laiko prisidėjo ne vienas, o iš karto keli ventiliatoriai, nors papildomo „Karlsono“ atsiradimas, vargu, ar galėjo taip greitai išeikvoti trečdaliu didesnės baterijos talpos pranašumą. Galbūt ateityje galėtų padėti naujas BIOS ir atnaujintos gamintojo tvarkyklės.

 • Temperatūrų matavimai:

temps-ux32vd

Pastarojo testo metu temperatūra patalpoje sudarė +22.5 oC.

Asus UX32VD ultrabooko temperatūrų matavimai dar kartą puikiai pademonstravo, kodėl kompanija Intel puolė mažinti savo procesorių energetinį apetitą, o Haswell modeliuose tai bus vienas pagrindinių aspektų. Net ir ULV klasės Core i7 atstovas su 17W TDP (kuris praktiškai niekuo nesiskiria nuo 35W TDP turinčio mobilaus Core i5) maksimalios apkrovos metu jautėsi tarsi pragare – 90 oC yra tikrai daug. Kaip bus karštomis vasaros dienomis (jei tokios ateis, juolab kai pavasarį žiema karaliauja), daug spėlioti nereikia.

Aišku, korpusas ankštas, tačiau aušinimo sistemą vis tik sudarė du ventiliatoriai. Antra vertus, centrinį procesorių ir GPU jungia tas pats vienas termo vamzdelis, o tai puikiai jautėsi testų metų – jei apkrova tenka tik procesoriui, jo temperatūra pakyla iki maždaug 82 oC, tačiau karštas grafinis procesorius įnešdavo savo nelemtą indėlį.

Išpučiamo karšto oro temperatūros matavimas buvo problematiškas dėl ultrabooko aušinimo angų išdėstymo, tačiau iš kitų temperatūrų matosi, kad aušinimo sistemai neblogai padeda gerai šilumą išsklaidantis aliuminio korpusas. Beje, kietas diskas problemų nekėlė – jo temperatūros buvo normos ribose.

asus-ux32vd-temps-top

Korpuso temperatūros apkrovos metu

asus-ux32vd-temps-bottom

Dabar šiek tiek apie aušinimo sistemos skleidžiamo triukšmo lygį. Maksimalus triukšmo lygis yra maždaug vidutinio lygio – čia ASUS inžinieriai paprastai nepersistengia, taigi jei nuspręsite, pavyzdžiui, perkoduoti vaizdo klipą, ventiliatorių triukšmas raketos kilimo tikrai neprimins. Šis aspektas yra tikrai pagirtinas. Antra vertus, tylių aušinimo sistemų gerbėjams (ypač mėgstantiems panaktinėti) šis Asus ultrabookas taip pat nebus etalonas: net ir filmo peržiūros metu ventiliatoriai nuolat sukasi, taigi patį filmą reikės pagarsinti labiau, nei kartais norėtųsi.

Dar vienas aušinimo sistemos aspektas susijęs su naudojama kelių ventiliatorių kombinacija. Norisi tikėti, kad tai buvo tik testuojamo egzemplioriaus ypatumas, tačiau labai tylioje aplinkoje buvo jaučiamas duslokas gaudimas (negarsus, tarsi tai vyktų kažkur už sienos, tačiau išlepusios ausys tokį garsą fiksavo). Įdomiausia tai, kad kai tik ultrabookas buvo pakeltas nuo stalo (kietas medinis paviršius), gaudimas dingo, o dirbant su nešiojamu kompiuteriu ant kelių, jo neatsirasdavo. Aišku, dienos metu, kai visas miestas gyvas, aplinkos triukšmo lygis yra didesnis, nei skleidžiamas ASUS ultrabooko, tad jo aušinimo sistemos, dirbant biure, klausantis muzikos ar žiūrint filmą, neturėtų girdėtis.

ASUS Zenbook UX32VD privalumai ir trūkumai:

Privalumai:

 • Pakankamas produktyvumo lygis, atliekant absoliučią daugumą įprastų darbų (biuro programos, naršymas Internete, filmų peržiūra, tam tikros multimedia užduotys);
 • Puikus ekranas su Full HD raiškos IPS matrica;
 • Labai patogi klaviatūra, minkštai ir užtikrintai veikiantys mygtukai;
 • Patrauklus dizainas, tvirtas, nors ir gana plonas bei nedaug sveriantis korpusas;
 • Pakankamai vėsus darbinis paviršius net ir esant maksimalioms apkrovoms.

Trūkumai:

 • Baterijos darbo laikas, nors ir atitinka minimalius ultrabookams keliamus reikalavimus, nusileidžia net biudžetiniams nešiojamiems kompiuteriams su mažesnės talpos baterija;
 • Kieto disko darbo sparta ne tik per maža (ypač turint omenyje šio ultrabooko kainos kategoriją), tačiau ir neatitinka ultrabookams keliamų reikalavimų;
 • Lietimui jautraus laukelio ir mygtukų laukelio suliejimas neleidžia užtikrintai užfiksuoti/pažymėti objekto ekrane („nuslydimo“ problema);

Ypatumai:

 • Visiškai neaiški diskretinės vaizdo plokštės paskirtis (žaidimams netinkama, tačiau papildomai eikvoja baterijos resursą, verčia dažniau suktis ventiliatorius);
 • Garso posistemė nėra tokia išraiškinga, kaip galima tikėtis iš tokios kainos sprendimo;
 • Niuansai su aušinimo sistemos darbu, kuris gali nepatikti išlepusių ausų savininkams (gali būti konkretaus egzemplioriaus darbo ypatumai).

Išvados

Ultrabook tipo nešiojamas kompiuteris ASUS Zenbook UX32VD paliko dvejopą įspūdį. Iš vienos pusės jam nėra ką prikišti, kai kalbame apie korpuso medžiagas, dizainą, patogią klaviatūrą, puikų IPS ekraną su Full HD raiška (po kurio visiškai nesižiūri modeliai su TN matrica ir 1366×768 taškų raiška), kartu ir procesoriaus produktyvumo lygis neleidžia kalbėti apie kažkokius stabdymus – jo galios užtenka tiek darbui, tiek ir pramogoms (aišku, nekalbant apie šiuolaikinius daug resursų kompiuterinius žaidimus arba darbą su grafika).

Iš kitos pusės, gana nemažai abejonių sukėlė šio modelio kaip ultrabooko koncepcijos išpildymas, o kainos aspektas (apžvalgos metus ASUS UX32VD kaina sudarė apie 3600 lt) leido tikėtis šiek tiek daugiau, nei yra dabar. Visų pirma dar kartą norisi „pagirti“ ASUS marketingo skyrių už žaidimus su diskretine vaizdo plokšte – kaip parodė praktika, jos nauda labai abejotina, tačiau neigiamą efektą baterijai paneigti sunku. Ultrabookas žaidimams perkamas taip pat ne per dažniausiai, juo labiau, kad ir pažaisti šiuolaikinių žaidimų su esama diskretine nVidia grafika nelabai pavyks.

Kartu už tokią kainą norėjosi ir adekvačios duomenų kaupiklių posistemės, juo labiau, kad kai kurie konkurentai už panašią kainą gali pasiūlyti 128 GB talpos SSD. Galiausiai, baterijos darbo laikas yra vidutinis, t.y. tokiais pačiais rezultatais gali pasigirti dvigubai pigiau kainuojantys nešiojami kompiuteriai.

Taigi viską sudėjus į vieną vietą, galima daryti išvadą, kad ASUS Zenbook UX32VD gerai tiktų tiems, kuriems reikia lengvo, plono, patrauklaus dizaino nešiojamo kompiuterio su tvirtu korpusu, aukštos kokybės ekranu ir ergonomiška klaviatūra. Jei gamintojas papildomai įdiegtų didesnės talpos SSD kaupiklį bei atsisakytų diskretinės grafikos, kaina, reikia manyti, smarkiai nepakistų, tačiau šio ultrabooko patrauklumas vartotojų akyse tikrai padidėtų.

6 komentarai (-ų)

 1. D parašė:

  Apzvalga tikrai idomi, dar idomu butu palyginti su Samsung 9 serijos ultrabook`u

 2. bla parašė:

  Apžvalga tikrai puiki, pradeda patikti man, kad vis tobulėjat ir pradėjot daryti vis daugiau apžvalgų! tik klaidelė yra „Kairėje pusėje sukoncentruota absoliuti dauguma jungčių….“ Turėtu būt „dešinėje“.

  ir niekaip nesuprantu ką tie inžinieriai galvojai, kai audio, usb, vga, pakrovėjo skylę ar pan sukiša į vieną krųvą, žiauru tada būna, kai visa pusė apkarstyta laidais, o iš kitos pusės tuščia. o ir kaip tyčia būna, kad norisi, kad kitoj pusėj būtų ko nors daugiau, ar tai apskritai visi sumesti į priešingą pusę, nei reikia.

 3. Super parašė:

  Labai geras kompas. Tikras gražuolis ir pakankamai galingas. Man net truputį pasistojo skaitant apžvalgą. 😀

 4. zyze parašė:

  Susiskaite 🙂
  Kaip tik esu „kelyje“ i senuko laptopo atnaujinima.Tad godziai skaitau visas apzvalgas.Deja rasti tinkama normaiam darbui su grafika, pasirodo daug sunkiau nei maniau..

 5. del baterijos parašė:

  Gal galite patarti kokius nustatymus reikia pasirinkti, kad baterija laikytų maksimaliai? Gal galima kokias nors programėles išjungti, kurios „nematomai“ naudoja energiją?


Kitos kategorijos naujienos