Canon ir Nikon susitarė dėl universalaus objektyvų standarto


canon-and-nikon-dslr

Dvi didžiausios skaitmeninės fototechnikos gamintojos – japonų korporacijos Canon ir Nikon žengė svarbų žingsnį unifikacijos link. Kompanijos Canon ir Nikon naują ketvirtį pradėjo bendru pranešimu apie strateginį bendradarbiavimą, kuris numato tarplicencinį susitarimą ir bendrą abiejų pusių technologijų naudojimą. Kai kurie šaltiniai mini, kad tam reikalui bus įsteigta bendra kompanija Canikon (arba Nikanon), tačiau oficialūs asmenys šį faktą komentuoti atsisakė.

Kartu su bendradarbiavimo pradžia atskleista ir apie pirmus svarbius žingsnius. Vienas tokių – tai bendras darbas su industrijos standartizavimo organizacijomis, kurios užsiima standartų kūrimu, technologijų mainais ir bendru investavimu. Be to, abi šalys kalba apie būtinybę sukurti vieningą keičiamų objektyvų standartą. Trumpai tariant, būsimi abiejų kompanijų DSLR fotoaparatai bus suderinami tiek su Canon, tiek ir su Nikon objektyvais. Partneriai pažymėjo, jog skatins aljanse dalyvauti ir kitus fototechnikos gamintojus.

Dabar, kaip puikiai žinome, abi kompanijos naudoja skirtingus objektyvus, tad iš pradžių planuojama sukurti universalų adapterį, tačiau po kurio laiko abu japonų gamintojai planuoja pradėti naudoti unifikuotą objektyvų technologiją, tad fotografuoti mėgstantys vartotojai galės be vargo išbandyti jam patinkantį objektyvą ir iš konkuruojančios stovyklos, nors anksčiau to padaryti buvo neįmanoma.

Vienas komentaras

  1. stalker parašė:

    o cia tai puiki naujiena. Negi konkurencija sioje vietoje dideja?


Kitos kategorijos naujienos