Google pasinaudos WebKit, kad sukurtu naują varikliuką naršyklei Chrome


Sundar Pichai

Kompanija Google pranešė, kad ketina atsisakyti WEB varikliuko WebKit, kuris naršyklėje Chrome atlieka puslapių atvaizdavimo vaidmenį. WebKit pagrindu bus sukurtas naujas varikliukas, kuris vadinsis Blink. Google atstovų teigimu, pastarasis žingsnis turėtų pagreitinti kūrimo procesą, sumažinant sudėtingumo lygių skaičių.

Daugelio srautų architektūra, kuri naudojama naršyklėje Chrome, leidžia išsaugoti kortelių turinį, jei vienas puslapis „nulūžta“, tačiau kūrėjai nori dar labiau supaprastinti varikliuką. Jie ketina leisti WEB aplikacijoms supanašėti su paprastomis programomis, išskaidant puslapius į smulkius diskretinius procesus, kurie būtų apdorojami nepriklausomai vienas nuo kito. Jei tik kiltų nesklandumų, pavyzdžiui, „pakibtų“ Flash, puslapis nenukentėtų, kaip ir WebKit atveju. Savo ruožtu, naršyklės pagrindu sukurta operacinė sistema Chrome OS taip pat gaus produktyvesnes ir funkcionalesnes aplikacijas.

Kaip toks sprendimas įtakos visą Pasaulinį Voratinklį (ir ar įtakos apskritai), parodys laikas. Kadangi Blink pamatą sudarys WebKit, naujojo varikliuko palaikymui kūrėjams nereikės diegti globalių pakeitimų savo projektuose. Daugybė Interneto puslapių, ypač kurie orientuoti į mobilius įrenginius, jau seniai koncentruojasi į WebKit, net jei kartais tai kenkia kitiems varikliukams. Google tikisi tokiu savo žingsniu panašią praktiką išgyvendinti ir suteikti standartizuotą būdą kūrimo procese, taigi ir Mozilla, ir Microsoft gali iš to gauti naudos.

Norvegų kompanija Opera Software, kuri visai neseniai savo naršyklėje Opera pradėjo naudoti WebKit, taip pat ketina dalyvauti pamainos kūrime, o vėliau atnaujinti varikliuką ir savo naršyklėje. Mažiausiai bus paliesta kompanija Apple, kadangi WebKit ir naršyklė Safari yra dominuojanti jėga mobiliame Internete.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos