Intel didina Thunderbol sąsajos pralaidumą dvigubai – iki 20 Gb/s


Thunbderbolt-680

Kompanija Intel, suprasdama apie didelį pavojų iš USB 3.0 sąsajos pusės, šią savaitę viešai prakalbo apie technologijos Thunderbolt plėtrą. Priminsime, kad dabartinė Thunderbolt sąsajos versija gali pasigirti iki 10 Gb/s duomenų pralaidumu, kai konkurentas USB 3.0 – dvigubai mažiau (nors dar šiemet šio skirtumo neliks). Antras vertus, USB sąsaja turi pranašumų, kurių šiuo metu negali kompensuoti net ir žvėriškas Thunderbolt greitis.

Taigi naujos kartos Thunderbolt kontroleriuose kompanija Intel įdiegė DisplayPort 1.2 versijos palaikymą (galima bus prijungti atitinkamą sąsają turinčius monitorius), taip pat patobulintas periferinių įrenginių maitinimo posistemės valdymas. Visa tai gali leisti atpiginti komplektuojančias dalis, kurios būtinos Thunderbolt diegimui į elektronikos įrenginius.

Kartu kompanija Intel pademonstravo naujos kartos Thunderbolt mikroschemos prototipą, pavadintą kodiniu vardu Falcon Ridge. Šaltinių teigimu, pastarasis kontroleris pasižymi 20 Gb/s duomenų perdavimo sparta, o tai leidžia kalbėti ir apie 4K (Ultra HD) vaizdinės medžiagos perdavimą. Pranešama, kad naujieji kontroleriai serijiniu būdu bus pradėti gaminti 2013 metų pabaigoje, tuo tarpu 2014 metais gamybos apimtys tik didės. Gamintojas pasirūpino, kad būtų išsaugotas suderinamumas su senos versijos Thunderbolt kabeliais ir kita elektronikos įranga.

Šiuo metu Thunderbolt sąsajos plėtra vyksta labai vangiai. Tikėtina, kad situacija pradės keistis dar šiemet, kadangi Thunderbolt kontroleris kodiniu pavadinimu Redwood Ridge bus integruotas į kai kuriuos Intel Haswell procesorius. Tiesa, kitas aspektas yra tokio sprendimo kaina, tad visai tikėtina, šis faktorius vis dar gali stabdyti Intel planus periferinės įrangos srityje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos