Intel nusprendė žygiuoti į stacionarų segmentą su BGA procesoriais jau šiemet


intel-lga-1155-socket

Galimas procesorių su LGA lizdu gamybos nutraukimas stacionarių kompiuterių gerbėjus privertė diskutuoti kaip niekada aktyviai. Nors tokių entuziastų skaičius gal ir nėra didelis, tačiau bet kuri aktyvi mažuma gali pasėti paniką didelėje, nieko neįtariančioje auditorijoje. Įdomu tai, kad japonų puslapis, kuris pirmasis paskelbė apie Intel ketinimus atsisveikinti su LGA procesoriais, pats prisipažino netikėjęs tokia aktyvia diskusija. Kaip ten bebūtų, tačiau ir Intel, ir netgi AMD teko įrodinėti savo ištikimybę koncepcijai „pasidaryk pats“. Remiantis Intel pareiškimais, LGA lizdas bus aktualus iki pat 2015 metų pabaigos.

Vis tik jei galvojote, kad po tokių procesoriaus giganto pasisakymu 2013 metais praeis ramiai, labai klydote. Štai populiaraus singapūriečių puslapio VR-Zone žurnalistai pranešė, jog BGA procesorių ataka stacionarių kompiuterių segmente prasidės ne 2014 metais, kaip buvo manyta anksčiau, tačiau jau šiemet. Tad ilgai laukti nereikės – Haswell procesorių anonsas jau ne už kalnų. Tokie procesoriai gaus indeksą „R“ (simboliška, tačiau gero produkto garsiu reitingu turbūt niekas nevadintų).

Pirmoji „R“ serijos procesorių su BGA lizdu banga bus sudaryta iš 3 modelių – Core i7-4770R, Core i5-4670R ir Core i5-4570R. Išskirtiniu bruožu čia taps pati galingiausia integruota grafika, kokią tik tuo metu turės Intel sprendimai – Intel HD Graphics 5200 su išskirta spartinančiąja atmintimi. Tokių sprendimų TDP neviršys 65 W. Tokie procesoriai turtų pasirodyti All-in-One tipo kompiuteriuose – monoblokuose ir Intel NUC tipo produktuose.

Matyt, pastarųjų procesorių paklausa (arba jos nebuvimas) leis Intel iš anksto įvertinti BGA procesorių perspektyvas stacionariame segmente. Reikia pažymėti, kad tai nėra pirmieji BGA procesoriai, tačiau tai pirmieji lengvai nepakeičiami didelio produktyvumo sprendimai – o juk anksčiau šiame segmente dominavo Atom ir Celeron modeliai. Dabar kompiuterių entuziastai, turbūt, jau sukryžiavo pirštus ir meldžiasi, kad pastaroji Intel iniciatyva patirtų fiasko, nes priešingu atveju įdomi išliks nebent tik galingų darbo stočių ir serverių sritis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos