Neoficialūs duomenys apie Ivy Bridge-E procesorių spartos lygį


Intel Ivy Bridge procesoriai už savo pirmtakus – Sandy Bridge kartos modelius – netapo brangesni, tačiau jie negali pasigirti ir žymiu produktyvumo lygio prieaugiu. Aišku, tai visiškai nestimuliavo kompiuterių entuziastų modernizuoti savo senų platformų. Vidutiniškai Ivy Bridge kartos procesoriai už savo pirmtakus yra greitesni maždaug 5 – 7%. Tokios pačios situacijos galima tikėtis ir keičiantis LGA 2011 platformai skirtų procesorių kartoms.

Priminsime, kad tai yra ypatinga platforma, kuria kompanija Intel bando maksimaliai atskleisti savo naujovių potencialą, kadangi ji orientuota, visų pirma, į entuziastų ir spartinimo gerbėjų sritį. Šių metų II pusmetyje procesorius Sandy Bridge-E pakeis naujokai Ivy Bridge-E pavidalu (tikėtina, jog tai įvyks šių metų IV ketvirtyje). Norėtųsi tikėti, kad iš Ivy Bridge-E bus galima išspausti kur kas daugiau, nei iš įprastų šios kartos procesorių versijų, tačiau yra užuominų, kad didžiulio produktyvumo prieaugis galimas tik mintyse.

Tarp spartintojų populiarus puslapis Coolaler.com publikavo testų rezultatus, kuriame buvo pademonstruotas taip vadinamas modelis Intel Core i7-4960X, priklausantis Ivy Bridge-E atstovams. Šis kol kas oficialiai neegzistuojantis modelis buvo lyginamas su Sandy Bridge-E procesoriumi  Intel Core i7-3970X. Kad nereikėtų daugžodžiauti, pažvelkime į skaičius, kurie komentarų nereikalauja:

snb-e-vs-ivb-e

Testuose 3DMark06 ir 3DMark Vantage, Cinebench R11.5, CPUMark99, SuperPi ir wPrime būsimas lyderis savo pirmtaką aplenkė tais pačiais 5 – 7%, ir tik viename teste parodė savo „raumenis“, išsiverždamas į priekį 11,69 %. Panašūs rezultatai suvilios modernizuoti savo kompiuterius tik ištikimus Intel gerbėjus, o galbūt ir tuos, kurie vis dar neturi kompiuterio su LGA 2011 platforma. Aišku, tikėtina, jog buvo turima reikalų su inžineriniu egzemplioriumi, tad tokie rezultatai negali būti visiškai objektyvūs, kol nepasirodė komerciniai naujų Ivy Bridge-E procesorių modeliai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos