Microsoft ruošia dirvą pigiems Windows planšetiniams kompiuteriams


windows-8-samsung-tablet-pc

Būdama viena iš pagrindinių asmeninių kompiuterių migracijos prie sensorinės sąsajos iniciatorių, kompanija Microsoft pateikė tam tikrus reikalavimus ir planšetiniams kompiuteriams su Windows 8. Dar visai neseniai minimalus šių įrenginių ekrano raiškos reikalavimas sudarė 1366 х 768 taškų. Tačiau dabar Microsoft leido planšetinių kompiuterių gamintojams kvėpuoti kiek lengviau – įrenginiai su Windows 8 ir sensorine sąsaja galės turėti 1024 x 768 taškų raišką, esant 32 bitų spalvų gyliui.

Tiesa, reikės susitaikyti su vienu niuansu – funkcija „Snap“, kuri leidžia vienu metu dirbti su dviem aplikacijų langais, išdėstytais vienas šalia kito, Windows 8 planšetėse su 1024×768 raiška nebus palaikoma. Dėl šios priežasties Microsoft reikalauja iš gamintojų ant įrenginių pakuočių ir dokumentacijoje padaryti atitinkamas žymas. Antra vertus, prijungus išorinį ekraną su ne mažesne nei 1366 x 768 raiška, tokio apribojimo neliks.

Akivaizdu, kad Microsoft reikalavimų palengvinimai  yra priverstiniai – tai yra noras rinkoje pamatyti 7“ planšetinių kompiuterių su Windows 8. Šioje kategorijoje dažnai naudojama būtent 1024×768 taškų raiška, o konkurencija yra labai didelė.

Kartu Microsoft pranešė, kad atsisako pripažinti planšetiniais kompiuteriais tokius įrenginius, kurių ekranų raiška sudaro daugiau nei 17“. Panašūs „hibridiniai monoblokai“ rinkoje ėmė rodytis visai neseniai, jie apjungia galimybę dirbti autonomiškai, o kartu atlieka paprasto stacionaraus monobloko su sensorine sąsaja funkciją. Tokiu būdu, Microsoft sertifikato panašūs įrenginiai su didesniu nei 17“ ekranu gauti negalės.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos