Vartotojams jau prieinama Mozilla naršyklės Firefox 20 versija


Kompanija Mozilla vartotojų teismui pristatė eilinę savo interneto naršyklės Mozilla versiją, kurios numeris jau pasiekė 20. Kaip įprasta, atnaujinimas turi rastų klaidų pataisymus, taip pat patobulinimus darbo stabilumo srityje, yra ir kitų naujovių, kurios susijusios su HTML5 standartu.

Iš naujovių galima paminėti pilnavertę galimybę pasinaudoti „privataus naršymo“ (Private Browsing) galimybe. Tiksliau tariant, ji buvo prieinama ir anksčiau, tačiau tik visai naršyklei iš karto; nuo šiol pastarasis režimas prieinamas kiekvienam langui atskirai.

Esant aktyviam privataus naršymo režimui, vartotojo veiksmai nesekami ir nesaugojami: uždarius tokį langą, lankytų puslapių istorija ištrinama, dingsta ir duomenys, įvesti į formas, paieškos laukelius, ištrinami slaptažodžiai, parsisiuntimų sąrašas, „sausainiukai“ (cookies) ir lokaliame diske išsaugoti naršymo failai. Panašus režimas Google Chrome vadinasi Incognito, tuo tarpu Internet Explorer – Do Not Track (IE10 įjungtas pagal nutylėjimą).

Failų atsisiuntimo procesas buvo šiek tiek patobulintas. Kaip parodyta nuotraukoje žemiau, dešinėje naršyklės paieškos laukelio pusėje atsirado atsisiuntimų mygtukas, kurį paspaudus, atsidaro atitinkamas langas, rodantis aktyvius ir buvusius atsisiuntimus. Kai matosi tik mygtukas (langas uždarytas), rodomas preliminarus laikas, kada failas bus parsisiųstas.

firefox20-downloads-window

Vis tik bene didžiausiu patobulinimu tapo galimybė uždaryti pakibusius priedus (plugins) be būtinybės uždaryti visos naršyklės. Tai leidžia išsaugoti esamas sesijas – daugeliui vartotojų tai yra labai svarbus aspektas. Kaip visuomet, Mozilla Firefox 20 yra prieinama operacinių sistemų Windows, Mac OS ir Linux vartotojams; kūrėjų puslapyje prieinamos ir versijos su kitomis kalbomis.

  • Atsisiųsti Mozilla Firefox 20.0 iš kūrėjų puslapio: nuoroda

Dėmesionuorodos veikia naujienos publikacijos metu. Tinklalapis www.faceit.lt neatsakingas iš pakeitimus trečių šalių serveriuose, taip pat už padarytą žalą tos programinės įrangos, kurią parsisiuntėte, pasinaudoję www.faceit.lt rastomis nuorodomis.

Vienas komentaras

  1. Mantas parašė:

    Zasibys !!! ziurim ka turim.


Kitos kategorijos naujienos