Mozilla švenčia 15 metų jubiliejų


Nors pati naršyklė Firefox kol kas dar nepasiekė savo 10-ojo gimtadienio (nors ir juda jo link), tačiau bendruomenė Mozilla, kuri ir atsakinga už šios interneto naršyklės kūrimą ir plėtrą, jau dabar turi pilną teisę pripildyti taures šampanu, kadangi ji švenčia 15 metų jubiliejų. Pranešimas oficialiame Mozilla tinklaraštyje skelbia, kad per praėjusius metus Internetas tapo kasdieniu reiškiniu milijardų žmonių gyvenimuose. Pati kompanija be mažiausio kuklumo save laiko ryškia šio proceso dalimi (ir su tuo sunku nesutikti).

firefox-15-years

Priminsime, kad Mozilla atsirado dar tais tolimais laikais, kai Netscape užleido vietą kovoje su korporacija Microsoft, o iš integravo savo naršyklę į operacinę sistemą Windows ir taip ilgiems metams tapo dominuojančia naršyklių rinkoje. Tais laikais pirmojoje Firefox redakcijoje, kuri pasauliui buvo pristatyta 2004 metais, buvo realizuota visa eilė naujovių. Nuo to laiko „ugninė lapė“ išaugo į produktyvų ir funkcionalų produktą, kuriame įdiegti visa galybė šiuolaikinių WEB standartų, o kiekviena nauja versija vartotojus džiugina vis kitokia naujove. Beje, visai neseniai buvo išleista nauja Firefox 20 versija, o ateityje laukia dar daug darbų – jau vien ko verta mobili platforma Firefox OS.

Tradiciškai šio jubiliejaus negalėjo praleisti kompanijos Microsoft darbuotojai, kurie užsiima naršyklės Internet Explorer kūrimu. Jau ne pirmus metus jie sveikina Mozilla su naujos Firefox naršyklės versijos pasirodymu, o dabar proga pasitaikė dar rimtesnė. Mozilla atstovai Twitter paskyroje jau publikavo pranešimą, jog gavo iš IE komandos visus 4 tortus:

firefox-cakes

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos