Išmaniųjų telefonų – peraugėlių populiarumas nėra toks didelis, kaip manyta anksčiau


Kompanijos Flurry specialistų atliktas išmaniųjų telefonų vartotojų aktyvumo tyrimas rodo, kad taip vadinamų planšetofonų (phablet) rinkos dalis yra niekingai maža – ji neviršija 2-3%, priklausomai nuo telefono naudojimo pobūdžio.

Teigiama, kad maždaug 69% tyrime dalyvavusių mobilių įrenginių yra išmanieji telefonai, kurių ekrano įstrižainė sudaro 3.5″ – 4.9″, savo ruožtu, ekrano įstrižainę, mažesnę nei 3,5“, turi 16%, planšetiniams kompiuteriams su 7″ – 8.4″ įstrižainės ekranu tenka 6% rinkos, tuo tarpu didesnį nei 8,5“ ekraną turėjo maždaug 7% tyrimo metu fiksuotų planšetinių kompiuterių.

flurry_phablets_2013

Tyrimą atlikę ekspertai prie planšetofonų priskiria išmaniuosius telefonus, kurių ekrano dydis sudaro 5″ – 6.9″. Įdomu tai, kad visi šie įrenginiai veikia su operacine sistema Android ir užima maždaug 7% visų produktu su šia programine platforma kiekio. Android išmanieji telefonai su ne didesniu nei 4.9″ ekranu užima 70% Android įrenginių rinkos. Kompanija BlackBerry dėl savo senų mobilių įrenginių parko apie 70% savo vartotojų verčia dirbti su telefonais, kurių ekrano įstrižainė neviršija 3.5″. Savo ruožtu, visi tyrime dalyvavę Windows Phone išmanieji telefonai patenka į 3.5″ – 4.9″ įrenginių kategoriją.

Tyrimas taip pat parodo, kad planšetiniai kompiuteriai dažniausiai naudojami žaidimams (17% atvejų, kai ekranas didesnis nei 8.5″ įstrižainės ir 12% atvejų, jei ekrano dydis sudaro 7“ – 8.4″), savo ruožtu, didžiausią žaidėjų auditoriją sudaro išmaniųjų telefonų savininkai (64%). Taip pat išmaniųjų telefonų savininkai aktyviai skaito el. knygas (83% atvejų), žiūri vaizdinę medžiagą (85%).

Planšetofonai dažniausiai naudojami el. knygų skaitymui (3% atvejų), žaidimams ir vaizdinės medžiagos peržiūrai naudojama tik 2% atvejų. Tokiu būdu, išmaniųjų telefonų su gigantišku ekranu populiarumas kol kas smarkiai perdėtas, nors ateityje viskas gali pasikeisti, ypač didėjant šios kategorijos asortimentui.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos