Prieš 40 metų buvo atliktas pirmasis skambutis mobiliuoju telefonu


Kiek minučių (o gal net valandų) per dieną šnekate telefonu? Kiek išsiunčiate trumpųjų žinučių? O kaip dažnai naudojatės stacionariu telefonu (jei dar tokį prisimenate)?

Prieš 40 metų kompanijos Motorola inžinierius Martin Cooper atliko pirmąjį istorijoje skambutį, o tam pasinaudojo mobiliuoju telefonu. Jis paskambino savo konkurentui Joel Engel, kuris dirbo kompanijoje Bell Laboratories. Teigiama, kad pirmąja fraze, kurią pasakė M. Cooper, buvo: „Atspėk, iš kur aš tau skambinu? Aš skambinu tau iš tikro mobilaus telefono“.

first mobile call by Martin Cooper from Motorola

Toks mobilus skambutis tapo įmanomas, kai atitinkamam projektui buvo paaukota apie 15 metų intensyvaus darbo bei apie 90 mln. JAV dolerių. Taip gimė telefonas Motorola DynaTAC, kuris svėrė 1,15 kg, tuo tarpu jo matmenys sudarė 225 х 125 х 375 mm.

Žinoma, paprastam vartotojui mobilus telefonas (tuomet tai buvo Motorola DynaTAC 8000X) atiteko dar po 10 metų. Tuomet jis svėrė „tik“ 800 gramų, o jo kaina sudarė tuomet grandiozinius $3500 (~ 9450 lt). Kaip žinia, tuometinė lyderė Motorola jau seniai nebėra tarp pirmaujančių mobilių įrenginių gamintojų, tačiau jei tikėtis naujais pranešimais, kompanija ruošia paslaptingą flagmaną X Phone, kuris turėtų pradėti naują Motorola erą (tik jau po Google sparneliu).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos