Procesoriai Haswell-E gali pasirodyti 2014 metų pabaigoje


Ankstesnėje naujienoje buvo papasakota apie galimas Intel Ivy Bridge-E kartos procesorių, skirtų LGA  2011 platformai, produktyvumo lygį. Šie sprendimai pasirodys šių metų antroje pusėje, tačiau jau po metų bus pakeisti daug progresyvesniais Haswell (Haswell-E) kartos procesoriais. Apie tai pranešė puslapis VR-Zone. Dar daugiau, šaltinis pateikė „nutekintą“ nuotrauką, kurį atspindi kompanijos Intel planus 2014 metams, o taip pat 2015 metų I pusei.

Antra vertus, įdomiausias momentas pateiktoje nuotraukoje – tai ne Haswell-E procesorių pasirodymas kitų 2014 metų pabaigoje arba 2015 pradžioje, nors pati savaime ši informacija yra įdomi (Ivy Bridge-E spartos prieaugis, švelniai tariant, yra labai kuklus), o tai užuominų apie procesorius kodiniu pavadinimu Rockwell nebuvimas.

intel-cpu-roadmap-till-2015-1q

Procesoriai Rockwell, kurie turėjo „pasikinkyti“ 14 nm technologinį procesą, turėjo pakeisti 22 nm Haswell spredimus. Žymaus produktyvumo prieaugio jie nežadėjo, tačiau dėl progresyvesnio technologinio proceso galėjo pasipuikuoti daug geresniais energijos suvartojimo parametrais. Dabar jie, kaip matyti skaidrėje, iš stacionarioms sistemoms skirtų procesorių modelių išbraukti. Vietoj jų atsirado tam tikri „atnaujinti“ Haswell. Reikia tikėtis, kompanija vis tik išleis 14 nm procesorius dar iki pasirodant naujos kartos produktams, kurie šiandien žinomi kodiniu pavadinimu Skylake. Visai tikėtina, kad tokius pamatysime mobiliame segmente, tačiau ne stacionariame.

Antra vertus, 14 nm Skylake procesorių pasirodymas stacionarių kompiuterių segmente neužsilaikys. Jei tikėti nutekinta skaidre, šie procesoriai pasirodys 2015 metų pirmoje pusėje. Kaip ir procesoriai Haswell-E, būsimieji Skylake procesoriai palaikys naująjį operatyvios atminties tipą DDR4. Kartu reikia pažymėti, kad LGA lizdas, siūlantis galimybę patiems vartotojams be didelių pastangų keisti procesorių, vis dar egzistuoja Intel planuose. Tai reiškia, kad modernizacijos klausimas ir 2015 metais greičiausiai bus vis dar aktualus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos