Agresyvūs reklamos specialistai sukėlė pavojų išmaniųjų įrenginių savininkų privatumui


DėmesioTai yra kompanijos pranešimas spaudai, už kurį atsako pati kompanija. www.faceit.lt neatsako už tokio pranešimo turinį bei jame esančios informacijos tikslumą.

——

BitDefender antivirusinių programų kūrėjai nustatė, kad populiariausios programų aplikacijos renka privačius vartotojų duomenis: namų ir elektroninio pašto adresus, vartotojo telefono numerius.

Neseniai kompanijos specialistų atliktas tyrimas, kurio metu buvo ištirta apie 130.000 populiariausių nemokamų Android aplikacijų, parodė, kad daugelis iš jų siunčia ankščiau minėtus privačius duomenis trečiosioms šalims (reklamos kompanijoms, el. šlamšto siuntėjams ir t.t.), o apie 12,87 proc. tirtų aplikacijų net neprašo leidimo rinkti ir platinti šiuos duomenis. Kaip matyti diagramoje, kartais siunčiamos net asmeninės nuotraukos, siekiant išsiaiškinti vartotojo lytį ar pomėgius.

mobiliu-aplikaciju-privaciu-duomenu-rinkimas

Asmeniniai duomenys, kurie dažniausiai renkami ir platinami mobilių aplikacijų

Riba, esanti tarp tokių duomenų rinkimo per aplikacijas, ir virusinių programų yra labai plona, sako Bitdefender atstovaujamos įmonės UAB Softex Baltic direktorius Andrejus Avchimovičius. Nors kenkėjiškos programos (virusai, trojos arkliai) gali pavogti Jūsų slaptažodžius ar sugadinti patį įrenginį, tačiau asmeninių duomenų rinkimas irgi gali būti nusikaltimu, kuris šiuo metu nėra sureikšmintas, tačiau sukelia vis daugiau didelių nepatogumų vartotojui. Surinktais duomenimis galima pasinaudoti ir blogiems tikslams, todėl tokie asmens privatumo pažeidimai kelia rimtą susirūpinimą.

Žinoma, kai kurioms programoms veikti yra būtina vienokia ar kitokia informaciją apie vartotoją. Tačiau jau dabar paskelbtos keletas aplikacijų, kurios išsiusdavo telefono numerį reklaminėms kompanijoms, pavyzdžiui, Texas Poker (KamaGames) ar Paradise Island (Game Insight International). Išmaniųjų telefonų savininkai turėtų susirūpinti savo asmeninių duomenų saugumu. Diegdami aplikacijas visada patikrinkite, kokių teisių reikalaujama; įsidiekite antivirusinę programėlę, kuri apsaugos Jūsų duomenis nuo neteisėto įsibrovimo ir kitokios kenkėjiškos veiklos.

Bitdefender jau keletą metų iš eilės pirmauja antivirusinių programų personaliniams kompiuteriams kūrimo srityje, kompanija pasitiki virš 400 mln vartotojų visame pasaulyje. Taip pat siūlo nebrangiai apsaugoti savo išmanųjį įrenginį su Bitdefender Mobile Security for Android.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos