Vaizdo plokštės su DDR3 operatyviąja atmintimi pabrangs


msi-vga

Anksčiau buvo letos ir pigios, dabar bus lėtos ir brangios…

Operatyvios atminties DDR3 mikroschemos vartotojų dabar visai nedžiugina – jų kainos ėmė sparčiai kilti į viršų – nors didmeninės kainos nekilo taip smarkiai, tačiau dėl didelio kiekio perpardavinėtojų mažmeninėje rinkoje jų kainos šoktelėjo daugiau dvigubai (kai kur ir dar labiau). Puslapis Digitimes rašo, kad vaizdo plokščių gamintojai jau padidino savo grafinių adapterių su DDR3 atmintimi kainas nuo 10% iki 15%, kurios skirtos mažmeninei rinkai.

Industrinių šaltinių, kuriais ir remiasi taivaniečių leidinys, teigimu, per artimiausius 6 mėnesius vaizdo plokščių su DDR3 atminties mikroschemomis vargu, ar grįš į ankstesnį lygį. Tai įmanoma tik tuo atveju, jei grafinių sprendimų tiekėjai nuspręs surengti kokią nors akciją konkrečių vaizdo plokščių modelių atžvilgiu, arba jei rinkoje pasirodys nauji grafinių adapterių modeliai.

Antra vertus, asmeninių kompiuterių paklausa vis dar išlieka gana silpna, todėl mažmeninės prekybos taškuose pabrangimo trumpalaikėje perspektyvoje neturėtų būti. Šaltinis taip pat pridūrė, kad pasirodžius Intel Haswell architektūros procesoriams (tai įvyks birželio 2 d.), jiems skirtų motininių plokščių kaina taip pat gali padidėti. Aišku, ne pačius geriausius laikus išgyvenančiai kompiuterių rinkai bet koks kainų šuolis yra papildomas smūgis, kadangi taip dar labiau mažinama paklausa.

6 komentarai (-ų)

 1. stalker parašė:

  kokia RAM’o brangimo priezastis?

 2. Vidas parašė:

  koks skirtumas,vistiek dabar pagrinde eina naujos su GDDR5

  • thermal parašė:

   ne visiems reikalingos brangios ir greitos vga su gddr5. kai kam reikia pakeisti seną vga, o visos pigiausios su ddr3 eina.

   kas naują pc perka, tiems aišku vienodai, vis tiek cpu jau turi integruotą gpu

   • assasiner223 parašė:

    pigiausios gddr5 plokstes kainuoja apie 200lt tai jei brangs ddr3 atmintis taip kaip raso tai kainuos panasiai, del to nebus reikalo pirkt plokstes su sena atmintim

    • Vidas parašė:

     jauciu kad atitinkamai pabrangs ir vaizdo plokstes su GDDR5 del DDR3 kainu kylimo,nes tada zmones prades daugiau su GDDR5 pirkt,ir is to bus melziami pinigai, ir vistik nesusilygins kainos. Aisku tai nebus is karto, kuri laika kainos bus apyliges


Kitos kategorijos naujienos