Gegužę pasirodysiantis XBOX 720 naudos AMD sukurtą procesorių


Iki šiol buvo manoma, kad naujos kartos XBOX konsolė gaus 16 branduolių IBM procesorių PowerPC, o kompanija AMD projekte dalyvaus tik su savo diskretine vaizdo plokšte, kuri priklausys Radeon HD 7000 serijai ir turės GCN architektūrą.

Vis tik naujienų agentūra Bloomberg, remdamasi savais informuotais šaltiniais, praneša, jog kompanija Microsoft ketina pasinaudoti ir AMD centriniu procesoriumi su Jaguar architektūra. Priminsime, kad analogiškos klasės aštuonių branduolių hibridinis procesorius jau įdiegtas į Sony PlayStation 4. Kokios konfigūracijos bus modifikacija XBOX konsolėje, šaltinis nepatikslina.

Manoma, kad perėjimas prie x86 suderinamos architektūros palengvins XBOX skirtų žaidimų kūrėjų gyvenimą. Bent jau tai sumažins tas darbų apimtis, kurios buvo susijusios su adaptacija skirtingoms architektūroms. Juo labiau, kad ir Sony PS4 naudos panašų į XBOX procesorių. priminsime, kad naujos kartos Microsoft konsolė turėtų debiutuoti arba gegužės 21 d, arba žaidimų konferencijoje E3 2013, kuri vyks šių metų birželio mėnesį.

Savaime suprantam, kompanijai AMD antro didelio žaidimų konsolių gamintojų atėjimas yra didelė pergalė (juo labiau, kad užsakymai numatyti ilgam laikotarpiui). Tiesa, PC žaidimų gerbėjams nuo to truputį liūdna – kompanijos resursai paskirstomi tokiu būdu, kad AMD gali vis rečiau džiuginti savo gerbėjus produktyviais procesoriais. Antra vertus, AMD vaizdo plokščių degradacijos tikėtis neverta – kompanija supranta, jog ši kryptis turėtų išlikti prioritetine ir ateityje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos