AV-Test: šiemet virusų atakų skaičius pasieks rekordinį lygį


Kompiuterinių sistemų saugumo srityje besispecializuojanti vokiečių kompanija AV-Test teigia, kad per paskutinius 5 metus sprogstama jėga didėja kenkėjiškos programinės įrangos apimtys. Apie tai interviu papasakojo kompanijos vadovas Andreas Marx.

Jo teigimu, kompanija užsiima kenkėjiško kodo rinkimu nuo 1984 metų. Iš pradžių duomenų bazę sudarė tik 12 pavyzdžių. 2003 metais šis skaičius pasiekė vieną milijoną, tuo tarpu 2008 metais – jau 10 mln. 2012 metų pabaigoje unikalių kenkėjiško kodo pavyzdžių duomenų bazėje jau buvo 104,4 mln.

av-test-malware-till-2013

Kalbėdamas apie 2013 metus, AV-Test vadovas teigė, kad šių metų sausio – gegužės mėnesių laikotarpiu duomenų bazėje atsirado 20 mln. naujų kenkėjiško kodo pavyzdžių. Palyginimui: surinkti pirmuosius 20 mln. pavyzdžių prireikė visus 28 metus (nuo 1984 m. iki 2012 m. rugpjūčio), o per 2010-2011 metus surinkta mažiau kenkėjų pavyzdžių, nei per šių metų penkis pirmus mėnesius. Ateityje kompanijos specialistai prognozuoja, kad per mėnesį į duomenų bazę pridės apie 5 mln. naujų pavyzdžių, o tai bus dvigubai daugiau, nei praėjusiais metais.

Atsižvelgiant į šiuos faktus, kompiuterinių sistemų saugumo sprendimus kurianti industrija turės prisitaikyti prie naujų realijų. Pavyzdžiui, jau dabar populiarėja „baltieji“ sąrašai vietoj „juodųjų“, kadangi vartotojams lengviau išskirti keletą dešimčių patikimų programų, nei įtraukti į uždraustųjų milijonus kenkėjiškų.

Virusų kūrėjai tampa vis išradingesni, kai kalbama apie bandymus apeiti antivirusinę apsaugą. Pavyzdžiui, vietoj to, kad šimtui tūkstančių vartotojų išsiųstų vienodą kodą, jie generuoja 10 tūkst. unikalių pavyzdžių ir išsiunčia kiekvieną jų dešimties adresatų grupei, arba apskritai kiekvienam adresatui siunčia unikalų kodą. Tam reikalui imamas vykdomasis failas, kuris vėliau šifruojamas, supakuojamas ir pasirašomas skirtingais būdais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos