8 geriausi nemokami (Free to Play) žaidimai


Kartais net sunku tuo patikėti, tačiau nemokamai šiuo metu galime žaisti tikrai puikius žaidimus. Už visa tai reikėtų dėkoti nuolat populiarėjančiam Free-to-Play (F2P) žanrui, kuris verčia net ir didžiuosius leidėjus anksčiau mokamus projektus paversti tokiais, kurių bazinė versija prieinama nemokamai, o mokėti reikia tik pasiekus tam tikrą lygį, papildomus naudingus priedus ir t.t.

Žemiau pateikti aštuoni projektai, kurie tikrai verti bet kurio žaidimų gerbėjo dėmesio. Jei kas nors, jūsų nuomone, neišvardinta, galite parašyti komentaruose. O galbūt žemiau išvardinti žaidimai nėra tiek verti dėmesio, kaip mums atrodo?

DOTA 2

Originalus DOTA yra retai sutinkamas projektas žaidimų industrijoje, kadangi būtent jo dėka gimė praktiškai atskiras žanras MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Pastarasis dabar sutinkamas masiškai. Originalus DOTA žaidžiamas dar ir dabar, nors pasirodė dar 2003 metais. Šiuo metu teises į šį prekinį ženklą turi kompanija Valve, kuri ir išleido dabar visiems žinomą DOTA 2.

Vienas iš DOTA 2 pranašumų prieš kitus F2P projektus yra ne tik žaidimo proceso gilumas, tačiau ir tai, kad dalykai, kurie kainuoja pinigus, iš esmės yra tik kosmetiniai, tai netrukdo pasirinkti bet kurį iš herojų, o norint mėgautis žaidimu, nereikia nuolat laikyti piniginės atvertos.

dota2

League of Legends

Vienas didžiausių MOBA projektų (kaip ir DOTA 2), kurioje laiką leidžia visa galybė žaidėjų. Kadangi League of Legends debiutavo anksčiau už DOTA antrąją dalį, dabar šis žaidimas yra kiek populiaresnis tarp PC platformų savininkų, nors tenka pripažinti – abu projektai verti, kad juos išbandytume bent kartą. Juo labiau, kad jie yra nemokami.

lolegends

TERA

Nemokamas MMO žaidimas nėra kažkas reto šiomis dienomis. Tiesą pasakius, TERA atrodo kaip World of Warcraft – bene vienintelis MMO žaidimas, kuris sėkmingai uždirba pinigų iš nuolatinių prenumeratorių. TERA yra vienas iš tų, kurie buvo privesti tapti Free-to-Play atstovu. Dabar tai vienas tų MMO atstovų, kurie turi labai daug bendro su RPG projektais – tie, kuriems MMORPG žanras jau yra nusibodęs, TERA yra tikrai vertas dėmesio, juolab kad turėtų nenuvilti ne tik žaidybinis procesas, tačiau ir gera grafika, kurios neretai trūksta dažnam MMO.

tera

Star Wars: The Old Republic

Pastarasis žaidimas yra dar vienas geras pavyzdys, kaip MMO projektas gali nesėkmingai kovoti su World of Warcraft dėl prenumeratorių. Sekėsi taip prastai, kad BioWare nusprendė pereiti prie Free-to-Play modelio, o tai puiki naujiena žaidėjams, kurie norėjo išbandyti, tačiau nenorėjo atverti savo piniginių (antra vertus, ilguoju laikotarpiu galbūt ir pradės mokėti realius pinigus, jei matys, kad žaidimas to vertas).

Kadangi žaidimą kūrė BioWare, galima tikėti šiek tiek daugiau istorijos ir siužeto, nei tą gali pasiūlyti tipinis MMO pasaulis.

swtor

Path of Excile

Izometrinis veiksmo RPG, panašu, sugrįžta, ir už tai reikėtų pirmiausia dėkoti Diablo III. Tačiau kai žaidėjai verčiami būti nuolat prisijungę prie Interneto, Path of Excile gali tapti tuo puikiu sprendimu, kuris pagrobs būtent tokių nepatenkintų gerbėjų širdis.

Savo žaidybiniu procesu Path of Excile labai panašus į Diablo III, tačiau jis turi vieną didelį skirtumą – jis nemokamas. Aišku, yra mikromokėjimų, tačiau jie neverčia žaidėjų būtinai juos atlikti ir taip atsitraukti nuo žaidimo teikiamų malonumų.

path-of-exile

Team Fortress 2

Valve kuruojamas Team Fortress 2 gali pasiūlyti tokią pačią žaidimo kokybę, kaip ir originalas. Tokios kokybiškos šaudyklės retai kada atsiranda žaidimų pasaulyje ir dar su prierašu „nemokama“. Galima mėgautis tiek, kiek norite, nekreipdami dėmesio į galimą mikromokėjimų galimybę.

team-fortress-2

PlanetSide 2

Pirmo asmens šaudyklė PlanetSide 2, įvilkta į MMO rūbą, yra dar vienas puikus Free-to-Play modelio pavyzdys. Čia galima rasti ir puikią aplinką, ir į save įtraukiančias kautynes, tačiau didžiausias privalumas yra tai, jog net ir be papildomų priemokų nesijaučia, jog su baziniais ginklais kažko trūksta, o nuo to tik dar maloniau.

planetside2

Black Mesa

Pastarojo gal ir negalima priskirti prie to tikrojo F2P modelio, tačiau žodis „nemokama“ jam puikiai tinka. Labai lengva pamiršti, kad Black Mesa techniškai yra tik Half-Life modifikacija, tačiau šis projektas pakankamai geras, kad būtų pilnavertis žaidimas. Black Mesa iš naujo suteikia galimybę pažvelgti į daktaro Gordono Frymano (Gordon Freeman) kelionę po Black Mesa tyrimų laboratorijas, kartu sutiksime daug pažįstamų personažų ir erdvių iš Half-Life.

black-mesa

Jei kas nors dar nepaminėta (o tokių žaidimų tikrai yra), rašykite savo variantus – padėsite apsispręsti kitiems žaidėjams, kas gi verta jų dėmesio, o kas galbūt yra tik laiko gaišatis.

11 komentarai (-ų)

 1. nez parašė:

  „World of Warcraft – bene vienintelis MMO žaidimas, kuris sėkmingai uždirba pinigų iš nuolatinių prenumeratorių“

  Jei žinios apie rinkoje esamus žaidimus yra ant tiek ribotos, kad autorius galvoja jog WoW yra vienintelis sėkmingai uždirbantis iš „subscription’ų“, tai pradedu abejoti straipsnio tikrumu, patikimumu bei naudingumu.

  • zuikis parašė:

   tai isduok paslapti, koks mokamas MMO uz WoW daugiau babkiu pasidaro, jei taip viska zinai???

   • nez parašė:

    „bene vienintelis MMO žaidimas, kuris sėkmingai uždirba pinigų iš nuolatinių prenumeratorių“

    „bene vienintelis … kuris sėkmingai uždirba pinigų“

    „vienintelis … kuris sėkmingai uždirba pinigų“

    „vienintelis … sėkmingai uždirba“

    „vienintelis … uždirba“

    „VIENINTELIS“.

    1. Nekišk žodžių į mano burną. Nesakiau, kad viską žinau.
    2. Prisigalvoji savo kriterijų, kurie net nebuvo minimi.
    3. Girdėjai apie EVE online?

    • Gidrėjęs parašė:

     Ne tik, kad girdėjau, bet ir lošiau !!!! Superinis geimas, tik netinkamas vaikams. Pagrinde jį žaidžia 25-35 metų asmenys. Ir smagu matyti, kaip islandai jį tobulina, kaičia. Vertas dėmesio nevienadienis žaidimas, kurį ne nubams lošti.

 2. Moribus parašė:

  Nei autorius nei komentatoriai nežino skirtumo tarp mmo ir mmorpg.

 3. AS parašė:

  lineage 2 , aion , a.v.a

 4. ET parašė:

  DOTA2 pokolkas yra close beta todel dar nesiskaito f2p ir galejot tada linka kur galima gauti beta key (ju pilna)

  BLACK MESA jezus ir patys su prantat kad tai yra MODAS ir norint zaisti reikai tureti HALF LIFE 2 Kaip jus cia priskyret prie F2P :DDDDD

 5. stalker parašė:

  o kaip su WOT

 6. Ignas parašė:

  gal kas nori tos Dota 2? as turiu 43 kopijas ir niekam ju nereikia 😀

 7. Gut parašė:

  „Kadangi League of Legends debiutavo anksčiau už DOTA antrąją dalį, dabar šis žaidimas yra kiek populiaresnis“
  WTF? Gal LoL yra daug populiaresnis? Ar skirtumas tarp 200k ir 3000k at any given time yra tik šiek tiek?


Kitos kategorijos naujienos