Activision vadovas abejoja PlayStation 4 ir Xbox 720 sėkme


Žaidimų leidėjų gigantas Activision įspėjo dėl tam tikrų abejonių, jog naujos kartos konsolių Sony PlayStation 4 ir Microsoft Xbox 720 startas gali būti daug lėtesnis nei gali tikėtis šios industrijos ekspertai, analitikai bei patys konsolių gamintojai.

Activision generalinis direktorius Bobby Kotick  (Meristation.com nuotrauka)

Activision generalinis direktorius Bobby Kotick (Meristation.com nuotrauka)

Žaidimų kūrėjai kaip niekas kitas yra ypač suinteresuoti kiekvienos naujos konsolės sėkme. Kuo populiaresnė žaidimų platforma, tuo daugiau šansų uždirbti patiems kūrėjams. Ir tuo keisčiau girdėti žaidimų kūrėjų pareiškimus, kad abi naujos Sony ir Microsoft konsolės gali būti ne itin sėkmingos tiek kompanijoms, tiek žaidimų industrijai apskritai.

Susitikęs su investuotojais ketvirčio finansinės ir veiklos ataskaitai skirtoje konferencijoje, Activision vadovas Bobby Kotick pareiškė, jog nesitiki sulaukti milžiniško susidomėjimo konsolėmis Sony PS4 ir Microsoft Xbox Next. Tikėtina, jog aparatinių žaidimų konsolių kūrėjai nelabai linkę paviešinti Activision vadovui savo planų, o tai atrodo gana keistai, tačiau Activision galva yra užsispyręs – klausimų kelia viskas, įskaitant naujų konsolių pasirodymo datas, tiekimo apimtis ir publikos suinteresuotumą.

Activision vadovas mano, kad naujos kartos žaidimų konsolės susidūrė su rimtais konkurentais – išmaniaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais. Per tuos 8 metus, kurie praėjo nuo Sony PlayStation 3 ir Microsoft Xbox 360 anonso, išmanieji telefonai taip patobulėjo, kad jų aparatinės galimybės yra lygios, o kai kur netgi lenkia šias žaidimų konsoles.

Žinoma, Activision prezidentas šiek tiek perlenkia lazdą, kadangi lyginti tas pačias atminties apimtis, pavyzdžiui, skirtas tekstūroms ir panašiems dalykams, neturi prasmės, tačiau faktas lieka faktu – žaisti, turint rankose išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, tapo kur kas įdomiau. Nemažai vartotojų sėkmingai leidžia laiką prie savo mobilių įrenginių, taip „stumdami“ laiką, taigi tikrų žaidimų platformų paklausa iš tikrųjų rizikuoja žymiai sumažėti. O galbūt tai tik nevykusi prognozė? Galbūt naujosios konsolės taps žaidimų industrijos gelbėtojomis?

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos