AMD anonsavo hibridinius procesorius Temash, Kabini ir Richland


Kompanija AMD išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad greitu metu taps prieinamos mobilios sistemos su jos naujausiais hibridiniais procesoriais, kurie žinomi kodiniais pavadinimais Temash, Kabini ir Richland.

Procesoriai APU Richland, kurie neoficialiai dar vadinami Trinity 2.0, pirmą kartą buvo anonsuoti šių metų kovo mėnesį. Tai bus kiek perdaryti APU Trinity, taigi tai nebus labai didele naujiena, juo labiau, kad tai nėra pirmasis anonsas. Galima priminti, kad APU Richland pozicionuojami kaip „Elite Performance APU“ serijos atstovai (modeliai A10 ir A8), ir pirmiausia jie skirti naudojimui itin plonuose nešiojamuose kompiuteriuose. AMD atstovų teigimu, jų produktyvumo lygis bus apie 12% didesnis nei APU Trinity. Antra vertus, APU Richland grafikos posistemė patobulėjo daug smarkiau – kalbama apie vidutinį 20-40% pranašumą, tuo tarpu konkurentai bus nugalėti vidutiniškai su 39-72% persvara (matyti, turima Intel integruotą grafiką).

amd-richland-specs

Procesoriai APU Temash ir Kabini atrodo daug įdomiau, kadangi jie daug didesnį progresą, lyginant su Bobcat architektūros procesoriais. APU Temash užims „Elite Mobility APU“ nišą (modeliai A6 ir A4). Šie procesoriai bus diegiami plonuose ir hibridiniuose nešiojamuose kompiuteriuose, kurių ekrano įstrižainė neviršys 13,3“, o taip pat planšetėse.

AMD Temash produktyvumo/energijos suvartojimo rodiklis, lyginant su pirmtakais, bus geresnis iki 172%, tuo tarpu grafikos posistemės – iki 212%. Sumažėjęs naujų procesorių TDP lygis žada, jog atitinkamai įrenginiai autonominiu režimu galės veikti iki 12 valandų. Pastarasis rodiklis, AMD atstovų teigimu, yra 45% geresnis nei konkurentų, tuo tarpu grafikos posistemės pranašumas prieš konkurentus apskritai bus penkiagubas.

amd-temash-and-kabini-specs

Procesoriai Kabini taps „Mainstream APU“ serijos pagrindu (modeliai A6 ir A4). Pastaroji klasė skirta pradinio lygio nešiojamiems kompiuteriams ir nedidelėms skaičiavimų sistemoms. Čia rasime dviejų branduolių E1 ir E2 serijų modelius. Kabini efektyvumas padidėjo 25%, lyginant su pirmtakais, o tai leidžia tikėtis bent jau 11 valandų darbo su pilnai įkrauta baterija. Kabini grafikos posistemė ankstesnius sprendimus gali lenkti iki 132%, skaičiavimų branduoliai – iki 127%. Lygindama su neįvardintais konkurentais, AMD Kabini grafikos pranašumas turi siekti iki 88%, tuo tarpu spartos prieaugis žaidimuose – iki 33%.

Teigiama, kad pirmuosius nešiojamus kompiuterius ir hibridinius įrenginius su naujaisiais AMD hibridiniais procesoriais išleis kompanijos HP ir Acer.

amd-new-apu-performance amd-new-apus amd-new-apu-vs-intel-gpu

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos