AMD iš Xbox One projekto turėtų uždirbti maždaug $3 mlrd.


Naujos kartos žaidimų konsolė Microsoft Xbox One oficialiai buvo pristatyta vos prieš savaitę, tad dabar galima nesistebėti, kad apie ją kasdien sužinoma vis daugiau naujos informacijos. Xbox One aparatinės platformos pagrindu, kaip ir Sony PlayStation 4 atveju, tapo specialiai jai sukurtas 8 branduolių AMD procesorius. Tiesa, jei Sony nurodo, jog procesorius priklauso Jaguar architektūrai, tai kompanija Microsoft šiuo atveju linkusi per daug nekalbėti.

xbox-one-games

Vienas iš buvusių AMD aukšto lygio vadovų Bob Feldstein, dabar besidarbuojantis konkurento nVidia labui, socialinio tinklo LinkedIn paskyroje publikavo gana įdomų pranešimą, kuris leidžia įsivaizduoti apie AMD ir Microsoft partnerystės mastą bei investicijas į naujos kartos žaidimų konsolės projektą.

Taigi Bob Feldstein vertinimu, Microsoft bendradarbiavimas su AMD, kuriant Xbox One aparatinę platformą, kainuos maždaug 3 mlrd. JAV dolerių (tai ir kelių AMD kūrėjų komandų koordinacija, klientų susitikimai su aukščiausio lygio vadovybe ir pan.). Pastaroji suma numato ne tik išlaidas projektavimui ir kūrimui, tačiau ir naujų procesorių gamybai bei tiekimui reikiamais kiekiais per visą Xbox One gyvavimo ciklą.

Atsižvelgiant į tai, kad Microsoft planuoja parduoti nuo 400 mln. iki 1 mlrd. Xbox One, minėta suma gali pasirodyti ne tokia jau ir didelė. Reikia suprasti, kad per visą Playstation 4 gyvavimo laikotarpį už AMD aparatinę platformą Sony išleis maždaug tokią pačią sumą. Bet kokiu atveju, iš AMD finansinių ataskaitų bus matyti, ar bendradarbiavimas su Microsoft ir Sony šiam procesorių gamintojui yra sėkmingas.

Xbox-One-console

Beje, apie būsimą konsolę paaiškėjo dar keletas įdomių faktų. Štai Microsoft Xbox padalinio atstovas Adam Pollington viešai pareiškė: „Anksčiau buvo pareikšta, kad Xbox One yra dešimt kartų galingesnis nei Xbox 360, tačiau atsižvelgiant į tai, kad bus pasitelkti „debesų“ resursai, mūsų nauja platforma iš esmės yra net 40 kartų galingesnė nei Xbox 360. Jei atsižvelgtume į tai, kad „debesų“ technologijos yra nuolat tobulinamos, galima kalbėti praktiškai apie beveik neišsemiamas Xbox One galimybes“.

Aišku, viso potencialo išnaudojimui reikalinga ir spartus bei stabilus Interneto ryšys, taigi didžiulis naujos konsolės potencialas galės būti išnaudotas ne visų Xbox One vartotojų. Tačiau spartus ryšio savininkams turėtų pasimatyti visos konsolės galimybės bei galingas užnugaris: Microsoft Xbox Live padalinio viceprezidentas Marc Whitten pažymėjo, kad Xbox One debiuto metu tarnybos Xbox Live darbą palaikys 300 000 serverių.

Beje, kompanijos Amazon padaliniai Prancūzijoje ir Vokietijoje po Xbox One anonso leido vartotojams rezervuoti naujos kartos konsolę už maždaug 600 eurų (~ 2075 lt). atsižvelgiant į Microsoft ketinimus parduoti mažiausiai 400 mln. Xbox One, reikia manyti, kad korporacija yra nusiteikusi labai optimistiškai, jau nekalbant apie maksimalią vieno milijardo ribą, kuri reikštų, kad konsolą įsigys kas septintas planetos Žemė gyventojas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos