AMD pademonstravo APU Kaveri hibridinius procesorius


Nors kompiuterių entuziastai vis dar laukia susitikimo su APU Richland procesoriais, kurie pakeis dabartinius Trinity, kompanijos AMD viceprezidentė Lisa Su konferencijoje, vykusioje Toronte (Kanada), pademonstravo hibridinių procesorių Kaveri pavyzdžius. Pastarieji sprendimai turėtų būti pristatyti 2013 m. pabaigoje.

AMD viceprezidentė Lisa Su rodo APU Kaveri pavyzdžius

AMD viceprezidentė Lisa Su rodo APU Kaveri pavyzdžius

Tikimasi, kad procesoriai Kaveri gaus iki 4 skaičiavimų branduolių su nauja Steamroller architektūra, tuo tarpu grafikos posistemė bus modernizuota, pasitelkiant GCN 2.0 architektūrą. GPU universalių procesorių skaičius sieks 512, taip pat bus palaikoma koncepcija HSA (HUMA), kuri priklausomai nuo operatyvios atminties kiekio bandys išlyginti procesoriaus ir GPU galimybes, atliekant tam tikro pobūdžio užduotis, t.y. užduotį vykdys geriausiai tam optimizuota APU dalis. Taip pat pranešama, kad procesoriai Kaveri galės pasinaudoti ir GDDR5 tipo atmintimi, tačiau tai bus aktualu žaidimų konsolių ir kitų multimedia įrenginių gamintojams.

AMD viceprezidentė ne tik rankose laikė inžinerinius Kaveri procesorių egzempliorius – pastarųjų pagrindu surinkta sistema sėkmingai „gainiojo“ žaidimą Devil May Cry. Tiesa, apie produktyvumo lygį buvo nutylėta. Antra vertus, AMD šiek tiek nudžiugino motininių plokščių su Socket FM2 savininkus – daugumoje sisteminių plokščių Kaveri galės veikti po BIOS/UEFI atnaujinimo. Vis tik galutinai viskas paaiškės kiek vėliau. Negalima atmesti, kad APU Kaveri gaus lizdą Socket FM2+.

Artimiausiu metu APU Kaveri turėtų pasiekti programinės įrangos kūrėjus. Pastarųjų procesorių anonsas turėtų įvykti 2013 metų pabaigoje, tuo tarpu nešiojamuose kompiuteriuose jie debiutuos 2014 metų pradžioje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos