AMD ruošia Volcanic Islands grafiką, kurių galingiausia prilygs Radeon HD 7990


Kinų puslapis Chiphell paviešino naują porciją gandų, kurie teigia, kad kompanija AMD 2013 metų pabaigoje turėtų pristatyti naujos kartos vaizdo plokštes. Įdomu tai, kad kalbama jau ne apie Sea Islands sprendimus, kaip iš pradžių manyta, tačiau Volcanic Islands, kurios turėjo pasirodyti tik 2014 metų pabaigoje.

gpu-hawaii-die

Šaltinis išplatino nuotrauką, kurioje matyti grafinio procesoriaus kodiniu pavadinimu Hawaii branduolio architektūra. Teigiama, kad tai bus galingiausias vieno GPU Volcanic Islands atstovas.

AMD ruošiamas GPU Hawaii turės net 4096 universalius procesorius, o tokiu skaičiumi šiuo metu gali pasigirti tik dviejų branduolių savininkas Radeon HD 7990. Be viso kito minimi 256 tekstūriniai (TMU), 64 rasterizacijos (ROP), 4 geometrijos blokai, 512 bitų magistralė. Šis monstras bus gaminamas, naudojant ne 28 nm, o 20 nm technologinį procesą, kurį iki to laiko turėtų pilnai įsisavinti kontraktinis gamintojas TSMC.

Nuotraukoje taip pat matyti aštuoni SPM (Serial Processing Modules) blokai, kurie skirti lygiagretiems skaičiavimams. Daugiau detalių neleidžia atskleisti nelabai ryškūs nuotraukoje esantys užrašai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos