Android Jelly Bean savo populiarumu pirmą kartą aplenkė Ice Cream Sandwich


Kompanija Google paskelbė eilinę statistiką, iš kurios matyti įvairių operacinės sistemos Android versijų paplitimas. Duomenys atspindi situaciją balandžio mėnesį. Taigi pirmą kartą mobilių įrenginių su operacine sistema Android Jelly Bean (4.1 ir 4.2) yra daugiau nei tų, kurie turi Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Kompanijai Google, kurios valdoma Android ekosistema nuolat garsėja savo fragmentacija, tokia statistika turėtų tapti gera naujiena, ypač Android 4.3 pasirodymo išvakarėse.

Android_versions_market-share-2013-april

Per balandžio mėnesį Android 4.2 dalis išaugo 3,4% ir dabar sudaro 28,4%. Šis augimas didele dalimi įvyko todėl, kad 1,8% sumažėjo 4.0 ICS versijos dalis iki 27,5%. Duomenys, kaip jau įprasta, gauti iš mobilių įrenginių, kurie apsilankė Google Play, analizės.

Jei visa tai palygintume su kelių mėnesių senumo duomenimis, naujausios Android versijos rinkos dalis išaugo dar labiau. Kovo mėnesį Jelly Bean dalis sudarė 16,5%. Atsižvelgiant į išmaniojo telefono Samsung Galaxy S III populiarumą ir prasidedančius Galaxy S4 pardavimus galima spėti, kad ilgametis lyderis Android 2.3 Gingerbread, kuris išleistas 2010 m. gruodžio mėnesį, pagaliau užleis pirmąją vietą. Kol kas šios versijos rinkos dalis Android ekosistemoje sudaro 38,5% (prieš kelis mėnesius šis rodiklis siekė 44,1%, tuo tarpu 2012 m. pabaigoje – 50%).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos