Tim Cook nemano, jog reikia plėsti išmaniųjų telefonų iPhone asortimentą


tim-cook-allthingsd-680

Gandai apie galimą biudžetinio išmaniojo telefono iPhone pasirodymą verčia žurnalistus ieškoti atsakymų tokiose vietose, kurių jie paprastai nelanko ir neklausia. Patogiu pretekstu tapo Apple vadovo Tim Cook interviu, duotu konferencijoje D11.

Deja, kompanijos Apple vadovas neišdavė dar Steve Jobs laikais priimto nerašyto principo, kuris verčia griežtai laikytis slaptumo. Kai kurie ekspertai netgi juokauja, kad kompanijos iš Kupertino darbuotojai maitinami kažkuo ypatingu, kadangi jie ne tik neleidžia „nutekinti“ informacijos, tačiau ir nesuteikia ko nors iškvosti, bendraujant gyvai. Paprastam žmogui netyčia ką nors „išpliurpti“ – juokų darbas, tuo tarpu gebėjimas nuolat slėpti mintis gali būti pasiekiamas tik tam specialiai treniruojantis.

Iš esmės, Tim Cook į klausimą apie išmaniųjų telefonų iPhone asortimento praplėtimą atsakė, kad tai nėra kompiuteriai ir planšetės (o juk po iPad mini išleidimo nepraėjo ir metų). Su išmaniaisiais telefonais santykis kiek kitoks, kuriant visiems reikiamus įrenginius reikia laikytis kiek kitokių principų. Lygiai taip pat Apple galva išvengė klausimo apie iPhone ekrano įstrižainės didinimą. Vietoj ekrano didinimo, Tim Cook manymu, yra prasmės pagalvoti apie kompromisą tarp spalvų atvaizdavimo, baltos spalvos balanso ir energijos suvartojimo lygio.

Kad ir ką bekalbėtų Apple generalinis direktorius, gandai apie neva ruošiamą biudžetinį iPhone ne tik kad netyla, tačiau didėja tarsi sniego lavina. Autoritetingas verslo leidinys The Wall Street Journal publikavo didelį straipsnį, kuris dedikuotas pigaus iPhone gamybos perspektyvoms, pasitelkiant kontraktinio gamintojo Pegatron resursams. Tokiais veiksmais Apple nušautų du zuikius vienu šūviu: gauti antrą didelį tiekėją, o kartu įkeltų koją į naują nišą, papildomai pagąsdins Foxconn bei sumažins gamybines išlaidas naujų įrenginių gamybai. Reikia pažymėti, kad susidomėjimas Apple veikla yra toks didelis, kad pasaulinio garso analitikai reguliariai atlieka smegenų šturmą ir su tokiu intensyvumu, jog Apple vadovybei, renkantis strategiją, tiesiog užtenka peržiūrėti laikraščių antraštes.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos