BlackBerry vadovas paaiškino, kokią mato planšetinių kompiuterių ateitį


BlackBerry-PlayBook

Skirtingai nei kompanija Nokia, kanadiečių BlackBerry (vaikystėje vadinta RIM) suspėjo gauti skausmingą patirtį, bandydama rinkai pasiūlyti 7“ planšetinį kompiuterį, kuris buvo brangus ir negalėjo tapti populiarus dėl savo specifinės programinės įrangos. Juo labiau tampa aišku, kodėl kompanijos BlackBerry vadovas Thorsten Heins neseniai pareiškė, kad per penkerius metus planšetiniams kompiuteriams tokie, kokiu pavidalu jie egzistuoja šiuo metu, rinkoje vietos nebeliks.

Šią savaitę, kaip teigia portalas CNet, Thorsten Heins pateikė dar vieną komentarą, bandydamas patikslinti savo viziją, kokią jis mato planšetinių kompiuterių ateitį. Beje, jis taip pat pareiškė, jog BlackBerry domisi planšečių ateitimi, kokia ji bebūtų, ir pasiruošusi investuoti pakankamai lėšų į atitinkamų technologijų plėtrą.

Paaiškėjo, kad ateitis – tai įrenginiai – kompanionai, kurie turi pakankamai didelį ekraną, tačiau kartu apsieina be savo operacinės sistemos. Tai reiškia, jog toks sprendimas yra savotiška išmaniojo telefono „aplikacija“, leidžianti dirbti su el. paštu ir kitomis aplikacijomis dideliame ekrane, tuo tarpu skaičiavimai vis tiek būtų atliekami išmaniajame telefone. Būtent jis ateityje turėtų tapti visų mobilių skaičiavimų centru.

Išleisti savo planšetinį kompiuterį BlackBerry dabar neskuba – remtis vien tik aparatine platforma mūsų dienomis nėra prasmės. Savo programinei platformai BlackBerry atveria daug platesnes perspektyvas – to paties pavadinimo operacinė sistema, pavyzdžiui, gali būti naudojama ir automobilių multimedia sistemose, jau nekalbant apie norą, kad ją licencijuotų ir kitų mobilių įrenginių gamintojai (galbūt ateityje pamatysime ir tokių produktų).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos